Zanim zaczniesz podglądać swojego eks w sieci cz.2

W pierwszej części artykułu przybliżyłyśmy motywy walki z własnymi emocjami oraz sposób na niezadręczanie się życiem byłego partnera. Dzisiaj dowiesz się, jakie konsekwencje niesie za sobą śledzenie eks partnera w sieci i dlaczego nie powinnaś decydować się na przejażdżkę roller coasterem emocji.

iStock-489724110 (1).jpg

Pierwszą część artykułu znajdziesz TUTAJ

REAKCJE FIZYCZNE

Niestety urok byłego partnera, nałogowo obserwowany w social mediach, może doprowadzić do myślenia, że dawne uczucie jest lepsze od obecnego. Wszystko za sprawą noradrenaliny, która sprawia, że dłonie zaczynają się pocić, a serce zaczyna bić szybciej. Takie reakcje fizyczne i popęd seksualny może być niestety mylony z miłością. 


REFLEKSJE I NOSTALGIA

Podobnie, jak w przypadku oglądania filmów, przypominających nam pewne okresy z życia, podglądając swojego byłego partnera, chciałabyś przywołać wspomnienia z beztroskiego i romantycznego czasu. Niektóre kobiety lubią być napędzane nostalgią. Czas spełnia swoją rolę w zdolności do refleksji o starych związkach i pozwala myśleć o tym, co można było zrobić lub powiedzieć inaczej i lepiej. Takie przemyślenia mogą zostać zmaterializowane w obecnym związku, dlatego w tym przypadku śledzenie social mediów może okazać się korzystne. 


Analiza ekspertów

Spoglądanie wstecz może doprowadzić Cię do porównywania się z obecnym życiem Twojego byłego. Analiza badań przeprowadzonych na 464 osobach  dowiodła, że śledzenie byłych partnerów w mediach społecznościowych, wiązało się głównie z poczuciem niepokoju, narastaniem negatywnych uczuć, pożądania oraz tęsknoty do byłego partnera, co było główną przyczyną spadku samooceny, a w konsekwencji zaczątkiem depresji. 


NOWY etap

Badania potwierdziły również, że internetowe podglądanie, może skończyć się ponownym złamaniem serca oraz spowodować trudności w płynnym przejściu do nowego etapu życia. Jeśli nadal jesteś zakochana w swoim byłym partnerze lub czujesz do niego żal, powinnaś trzymać się z dala od jego profilu w mediach społecznościowych. Całkowite odcięcie od osoby, którą starasz się "przeboleć", to najskuteczniejszy i najszybszy sposób na pójście do przodu. Nie warto wpadać w błędne koło obsesyjnego podglądania byłych. Wykorzystaj całą swoją energię i skup się na chwili obecnej oraz ludziach, którzy funkcjonują w Twoim PRAWDZIWYM życiu. 

źródło: womensday

zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Piątek 09.12.2016 (aktualizacja: 2016-12-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×