Zobacz, co musisz zrobić, jeśli chcesz, aby Twój partner się zmienił

Zamiast próbować zmieniać partnera, to Ty bądź zmianą, którą chcesz zobaczyć w swoim związku.

iStock-544343400.jpg

Prawda jest taka, że jeśli chcesz, aby Twój partner się zmienił, powinnaś akceptować go takim, jakim jest. Dr John Gottman, autor wielu bestsellerowych poradników dla par, w jednej ze swoich książek napisał, że ludzie zmieniają się wyłącznie wtedy, kiedy czują, że są w pełni akceptowani i lubiani przez drugą połówkę. Kiedy Twój partner będzie czuł się niedoceniany i wciąż naciskany do zmiany, nigdy się nie zmieni. Zamiast tego postawi wokół siebie mur ochronny. Każdego dnia przypominaj partnerowi o tym, co w nim doceniasz. Jako para bądźcie otwarci na świętowanie tego, co czyni Was wyjątkowymi. 


Zmiany zacznij od siebie

Kwestionowanie zachowania partnera oraz obwinianie go za problemy związku w chwili złości wydaje się najlepszym rozwiązaniem, ale musisz zrozumieć, że to niebezpieczne, ponieważ w bardzo krótkim czasie może doprowadzić do gniewu i urazy.  Oto trzy rzeczy, które możesz spróbować wprowadzić w życie, jeśli chcesz, aby Twój partner się zmienił.


Bądź lepszą partnerką

Wielu ludzi pozostaje w niezadowalających relacjach, pragnąc zmiany partnera i widząc w tym nadzieję na poprawę relacji. Kwestią kluczową jest odblokowanie zmian, które powinny zajść w Tobie. 


Skoncentruj się na najważniejszych zagadnieniach

Kiedy skupiasz się na zmianie partnera, omija Cię szansa wspólnego pracowania nad związkiem i szukania dogodnego dla Was obojga rozwiązania. Jeśli zależy Ci wyłącznie na zmianie partnera, musisz pamiętać o tym, że przestajecie należeć do tego samego zespołu. Spróbuj skupić się na najważniejszych problemach, które moglibyście rozwiązać wspólnymi siłami. Gniew to zazwyczaj objaw zranienia, strachu i frustracji. Kiedy komunikujesz się z partnerem, zamiast „ty”, mów „ja”. Mów o swoich uczuciach w trudnej sytuacji i poproś partnera o zrozumienie bólu, który w Tobie drzemie. 


Weź odpowiedzialność

Pamiętaj, że jesteś odpowiedzialna za to, jak Twój partner czuje się po rozmowie z Tobą. Nie możesz oczekiwać, że ktoś zmieni się pod wpływem nacisku lub kłótni. Krytykowanie to jeden ze sposobów na rozwód, ponieważ atakuje charakter osoby. Skoncentruj się na konkretnych sytuacjach. Przyjacielskie relacje pomogą Wam przeżyć najtrudniejsze chwile.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Poniedziałek 26.06.2017 (aktualizacja: 2017-06-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×