Zobacz, co zniszczy Twój związek szybciej niż zdrada cz.2

W pierwszej części "rzeczy bardziej szkodliwych od zdrady" wspominałam o braku komunikacji w związku, okłamywaniu i cichych dniach. Zobacz, co jeszcze może zniszczyć Twój związek szybciej niż zdrada.

iStock_83111121_SMALL (1).jpg

Pierwszą część artykułu znajdziesz TUTAJ

TRAKTOWANIE PARTNERA Z GÓRY

Mówienie do partnera w sposób, który powoduje, obniżenie jego poczucia własnej wartości jest najgorszym co możesz mu zrobić. Specjaliści, twierdzą, że jest to gorsze niż zdrada ze względu na to, że boli jeszcze bardzo długo po rozstaniu. Po takim traktowaniu, ciężko jest dojść do ładu z samym sobą.

POZOSTAWANIE W ZWIĄZKU DLA WYGODY

Nie kochasz partnera, ale pozostajesz z nim w związku, aby nie zawieźć rodziny, lub ze względu na zaplanowany urlop za pół roku? Jeśli on się o tym dowie, złamiesz mu serce i pozostawisz ogromnie rozgoryczonego i nieszczęśliwego. Zakończ związek, dopóki pozostaje szansa, że się zaprzyjaźnicie i nikomu nie zrobisz krzywdy.

ZDRADA EMOCJONALNA

Zdrada emocjonalna jest jeszcze gorsza niż zdrada. Wpływa ona na duszę nie na ciało, dlatego bardzo szybko rozbije nawet najbardziej fantastyczny związek. Nie daj się zwieźć tłumaczeniom, że to tylko przyjaciółka. Jeżeli widzisz, że Twój partner przestał z tobą rozmawiać, cały swój czas poświęca tylko na sprawdzanie, czy nie przyszła wiadomość bądź ostrożna!

MANIPULOWANIE

Manipulacja jest bardzo trudna do wykrycia, ponieważ jest bardzo subtelna, a osoby manipulowane często nie zdają sobie z tego sprawy. Prowadzi to do osłabienia poczucia własnej wartości. Często osobami manipulującymi są osoby, które bardziej kochają siebie, budują chore związki i owijają sobie partnerów wokół palca. Rozstanie z taką osobą może być naprawdę bardzo trudne, ale z pewnością będzie najlepszym rozwiązaniem.

ZAZDROŚĆ

Wiesz, że Twój partner nie byłby w stanie Cię zdradzić, jednak ciągle jesteś podejrzliwa i szukasz dziury w całym? Takie zachowanie potrafi zniszczyć nawet najszczęśliwszy związek. Podejrzenia rzucane na partnera, wtedy kiedy on nie ma sobie nic do zarzucenia, mogą być bardzo bolesne i zwyczajnie sprawić, że faktycznie poszuka on kogoś innego.

OSZUKIWANIE OD SAMEGO POCZĄTKU

Udawanie kogoś innego niż w rzeczywistości się jest, w bardzo krótkim czasie wyjdzie na jaw i nie pozostawi nawet miłych wspomnień po związku. Najgorsze co możesz zrobić osobie, z którą chciałabyś się związać to udawanie.

NIE CHCESZ BYĆ SAMA

Twój partner na przestrzeni czasu przestał Cię pociągać, stał się kimś obcym, a Twoje uczucie do niego wygasło? I chociaż bardzo byś chciała to nie jesteś już w stanie patrzeć na niego jak na ukochanego? Nie przedłużaj związku na siłę. Bycie z kimś wyłącznie ze względu na strach przed samotnym życiem singla, nie jest porządku. Marnujesz czas nie tylko swój, ale i partnera. 

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Zosia Brzezicka , Wtorek 04.10.2016 (aktualizacja: 2016-10-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Tiaaa tak może być w idealnym świecie niestety w rzeczywistości obserwuje potem te "niezależne i wyzwolone" kobietki jak w swoich latach 50tych biegają nawalone za każdym możliwym facetem a żyją w gorszych warunkach niż patologia. O rozwalaniu małżeństw alkoholizmie i narkomani nie wspomnę. _ gratulacje Polki doganiacie "Zachód"
Dodano: 2016-12-17 12:55:26 Zgłoś nadużycie
Anonim
warto też dodać, ze zdrada emocjonalna o której piszecie bardzo często ostatecznie kończy się też tą zdradą fizyczną i z tego właśnie powodu rozpadło się moje małżeństwo, nie chciałam oczywiście rzucać tak poważnych oskarżeń w ciemno ale kiedy otrzymałam stosowny raport od grupy detektywistycznej Trójmiasto to nie pozostawił mi on żadnych wątpliwości i dla mnie to małżeństwo było skończone
Dodano: 2016-10-26 09:03:20 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×