Zobacz, co zniszczy Twój związek szybciej niż zdrada cz.1

Zdrada to z pewnością najszybszy sposób na zniszczenie trwałego związku, jednakże specjaliści podkreślają, że są rzeczy, które jeszcze łatwiej i boleśniej zrujnują nawet najsilniejsze więzi. Niektóre z nich prowadzą do rozpadu związku. Są małe i niedostrzegalne, a to czyni je niebezpiecznymi.

iStock_83068575_SMALL (1).jpg

OKŁAMYWANIE I OSZUKIWANIE

Nawet jeśli robisz to z miłości i chcesz chronić Wasz związek przed niepotrzebnymi zawirowaniami, mówienie półprawdy może spowodować, że małe kłamstewka staną się wielkimi i doprowadzą do braku zaufania. Jeśli nie chcesz, aby Wasza relacja stała się wrakiem, powinnaś być w stanie powiedzieć swojemu partnerowi wszystko, lub pamiętać, że jeśli nie chcesz mu czegoś powiedzieć, bo może go to zaboleć, to w pierwszej kolejności w ogóle nie powinnaś tego robić!

ZATAJANIE UCZUĆ

Jeżeli wraz ze swoim partnerem chcecie stworzyć związek o silnej podstawie, powinniście pamiętać, aby nie zatajać przed sobą nawet najdrobniejszych uczuć. Pomoże Wam to przejść przez niejedną przeszkodę. Zatem jeżeli masz drażliwy dzień, nie bądź nieobecna i nieczuła, powiedz swojemu partnerowi, co cię trapi. Inaczej tego rodzaju zachowania rozbudzą wątpliwości, które będą nieodwracalnie narastały.

CICHE DNI

Jeśli pokłócisz się z partnerem, nie skazuj go na długie dni milczenia. Jeśli za szybko po kłótni chce wrócić do rozmowy, poinformuj go, że to jeszcze nie jest czas na rozmowę, ale nie funduj mu kilkudniowego focha na siłę! Być może dla Ciebie wygląda to normalnie i spokojnie, ale może wyrządzić naprawdę wielkie szkody w związku.

BRAK KOMUNIKACJI

Nie chodzi o to, aby wysyłać smsy przez cały dzień, zalewać partnera wiadomościami na komunikatorach i dzwonić od czasu do czasu. Kontroluj zdrową komunikację. Rozmawiajcie o rzeczach, które Wam przeszkadzają, a mogą być przyczyną problemów w Waszym związku. Jeśli od samego początku będziecie chcieli, aby Wasz związek budował się na duszeniu w sobie przykrości i problemów, nic dobrego z tego nie będzie, ponieważ, któreś z Was w końcu wybuchnie, i wyrzuci drugiej osobie prosto w twarz rzeczy, które przeszkadzają, a to może być bardzo trudna sytuacja dla związku.

KOMPROMIS

Pamiętaj, że jeśli kogoś kochasz i zależy Ci na nim, powinnaś być zdolna do kompromisu. Tworzenie zdrowej relacji między innymi opiera się właśnie na tym. Kobiety, które dbają tylko o siebie, są uparte i nigdy nie idą na kompromis, bardzo często budzą się samotne każdego dnia.

KŁÓTNIE O RZECZY PRZYZIEMNE I OBOWIĄZKI

Czy często kłócicie się o to, kto ma odkurzyć dywan lub wyjść z psem na spacer? To może powodować wielki uszczerbek na Waszym związku. Czy nie łatwiej byłoby przygotować listę obowiązków domowych? I zamiast kłócić się o rzeczy przyziemne po prostu poświęcić ten czas na przyjemną rozmowę podczas wspólnego porządkowania mieszkania? 

Drugą część artykułu znajdziesz TUTAJ 

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Zosia Brzezicka , Wtorek 04.10.2016 (aktualizacja: 2016-10-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×