Zobacz, czy spotykasz się z dżentelmenem cz.1

Znalezienie mężczyzny, który miałby wszystkie wymarzone przez kobietę cechy, jest niemalże niemożliwe. Szukanie ideału zazwyczaj kończy się na porażce, ponieważ na drodze do szczęścia może stanąć prawdziwa, nieidealna, szczera miłość. Zobacz, czy mężczyzna, z którym się związałaś, jest dżentelmenem!

iStock-181892014.jpg

Każdy człowiek na ziemi powinien choć raz obejrzeć film „Przeminęło z wiatrem” . Wszystko po to, aby mężczyźni  nauczyli się, jak być mężczyznami, a kobiety potrafiły odróżnić ich od chłopców. Jeśli jesteś w trakcie randkowania, wiesz jak zachowują się chłopcy i gdzie ich znaleźć. To oni rzucają na ulicy niegrzeczne komentarze pod Twoim adresem oraz zanim dowiedzą się jak brzmi Twoje nazwisko, wysyłają wulgarnego, pikantnego smsa, z prośbą wspólnego „pobujania się po mieście”, gdyż nie wiedzą, jak we właściwy sposób zaproponować pierwszą randkę.

Rhett, główny bohater filmu był mężczyzną, który miał nad sobą kontrolę. Ubierał się dobrze, a mówił jeszcze piękniej, kochał ogromnie i miał niezwykłe poczucie humoru, czasami z wątpliwym smakiem. W dodatku mężczyzna ten twardo stąpał po ziemi i nie bał się mówić tego, co myśli. Był szaleńczo owładnięty miłością i tę miłość pokazywał. Walczył o nią. Zanim jednak zwątpisz w istnienie takiego mężczyzny (mówimy o fikcyjnej postaci!), zwróć uwagę na jeden szczegół. Czy nie w ten sposób zachowywali się nasi ojcowie i dziadkowie?

Dla kobiety nie ma nic lepszego niż życie w obecności mężczyzny, który rozkoszuje się swoją męskością nie tylko w kontekście siły mięśni, ale przede wszystkim w kontekście pewności siebie i bycia dżentelmenem. Nadal nie chodzi o to, aby szukać ideału. Chodzi o to, aby związać się z mężczyzną, który wie, jak należy traktować kobietę. Oto kilka sygnałów, które być może mówią o tym, że jesteś u boku właściwego mężczyzny.

1. Dba o swój wygląd. Czyści paznokcie i wyrywa włosy z nosa i uszu. To wszystko robi samodzielnie poza salonem piękności. Wbrew wszystkiemu, co jest teraz modne, w kontekście pielęgnacji urody mężczyzn: czy Hemingway i Gladiator chcieliby chodzić z wypolerowanymi i pomalowanymi paznokciami?

2. Potrafi równoważyć wyrafinowanie, karierę zawodową oraz życie osobiste bez zbyt wielu przysłowiowych wykrzyknień. W szczególności nie tych w wiadomościach tekstowych.

3. Kiedy jest zainteresowany kobietą, nie czeka trzy dni, aby do niej zadzwonić. Po prostu to robi i zaprasza ją na kolację, na którą wcześniej zarezerwował stolik i wybrał dobrą butelkę wina. Po kolacji upewnia się, że kobieta bezpiecznie wróci do domu.

4. Jeśli chce ponownie zobaczyć kobietę, daje jej to do zrozumienia. Jeśli nie chce, daje jej grzeczne i delikatne sygnały, aby dama niepotrzebnie nie traciła czasu na rozmyślanie, czy coś z tego w przyszłości będzie.

5. Czyta książki i gazety oraz posiada własną opinię na wszystkie tematy. Przyjmuje do wiadomości, a raczej jest to dla niego naturalne, że nie każdy musi się z nim zgadzać. Ceni poglądy innych, ale uwielbia dyskutować godzinami. Oczywiście używając wyłącznie grzecznych i realnych argumentów. Debata to jego domena, a jego rozmówcy zawsze po duskuzji z nim myślą o różnych rzeczach głębiej. 

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Sobota 04.03.2017 (aktualizacja: 2017-03-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×