Zobacz, czym denerwujesz swojego partnera

Jak niestety dobre wiemy, w związkach pojawiają się nie tylko pozytywne emocje. Ludzie mają skłonność do frustracji z pominięciem oceny własnego zachowania. Nikt nie jest doskonały, prawda? Jeśli doświadczasz małych spięć ze swoim partnerem zobacz, co może je wywoływać.

iStock-650146118.jpg

Kontakt wzrokowy

A raczej jego brak. We współczesnym, dynamicznym świecie bardzo trudno o szczery i niewymuszony, a przy tym dłuższy kontakt wzrokowy. To właśnie z tego powodu należy włożyć w to przedsięwzięcie więcej wysiłku. Pokaż partnerowi, że jest dla Ciebie istotny. Oczywiście, możesz cały swój wysiłek włożyć w robienie wielkich gestów, ale najprostszym sposobem na okazanie uczuć jest nawiązanie kontaktu wzrokowego podczas rozmowy.

Narzekanie na wygląd

Współczesne kobiety mają problem z akceptowaniem komplementów. Ta niezręczność występuje stosunkowo często, choć wystarczy zwykłe "dziękuję". Jednak dla mężczyzn, sytuacją nie do zaakceptowania, jest spędzanie całego dnia na podkreślaniu własnych wad. To nieatrakcyjne, a nawet wyczerpujące, wszakże mężczyźni, w takiej sytuacji, czują się zobowiązani do podnoszenia kobiety na duchu. Za każdym razem, kiedy Twój wewnętrzny krytyk nie może dać Ci spokoju, znajdź coś pozytywnego do powiedzenia. Jeśli problem nie ustąpi, rozważ skontaktowanie się z psychologiem. Wspólnie rozwiążecie wszystkie kwestie związane z Twoim poczuciem własnej wartości.

Rozpamiętywanie przeszłości

Podczas związkowych spięć, najczęściej padającymi argumentami są relikty przeszłości. Niestety, to nie najzdrowsza rzecz dla relacji. Mężczyźni nie znoszą, kiedy kobiety wyciągają stare kłótnie, byłe partnerki i inne aspekty przeszłości. To czynnik, który zaburza skupianie się na teraźniejszości i przyszłości. Postaraj się być „tu i teraz” jak najczęściej. Będziesz zaskoczona, jak pozytywnie wpłynie to na emocje między Wami.

Podważanie wyborów

Dorośli mają niepodważalne prawo do decydowania o sobie. Jeśli Twój partner zdecyduje się na ekstrawagancką koloryzację włosów, pamiętaj, że to jego wybór. Omawianie ważnych decyzji jest potrzebne, ale podważanie małych, męskich wyborów, które nie mają wpływu na związek, jest niedopuszczalne.

Robienie z siebie priorytetu

W relacjach damsko-męskich musi być przestrzeń na kompromisy. Bądź sprawiedliwa. Jeśli wszystkie rozmowy, kręcą się wokół Twojej rodziny, pracy, przyjaciół i Ciebie, musisz popracować nad równowagą. Pamiętaj, że nie jesteś centrum wszechświata, a Twój partner może czuć się zaniedbany i nieważny.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Czwartek 06.04.2017 (aktualizacja: 2017-04-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×