Jak zostać szczęściarzem?

Niektórzy ludzie wydają się być w czepku urodzeni. Po prostu co chwilę przydarza im się coś dobrego, a nawet jeśli zdarzy się jakieś nieszczęście, to w dłuższej perspektywie i tak wychodzą na swoje. Zawsze znajdują się w odpowiednim miejscu w odpowiedniej chwili, spotykają akurat te osoby, które mogą im w danej sytuacji pomóc i najnormalniej w świecie mają wielkie szczęście.

shutterstock_22028353.jpg

Inni z kolei to po prostu straszni pechowcy. Za co się nie wezmą, wychodzi źle. Mogliby wygrać kumulację w lotka, a następnego dnia okazałoby się, że jeszcze muszą do tego dopłacić. Jak komuś zaufają, ta osoba ich oszuka i wykorzysta. Gdy skorzystają z okazji, zaraz się okaże, że i tak przepłacili i kupili nie działający szmelc. Ot, po prostu ciągły, nieustanny pech.

Oczywiście, większość ludzi jest gdzieś pośrodku tej skali, być może nieco bliżej jednego z jej końców. Zwykle uznają, że z takim pechem lub szczęściem się urodzili i będzie im towarzyszyć przez całe życie.

Profesor Richard Wiseman, brytyjski psycholog, postanowił sprawdzić to założenie. Badając setki  osób odznaczających się wyjątkowym szczęściem lub pechem, zdołał zidentyfikować szereg czynników, które sprawiają, że ktoś jest pechowcem lub szczęściarzem. Są to:

Szczęśliwe szanse
Szczęściarze nieustannie trafiają na okazje. Przypadkiem spotykają odpowiednich ludzi, trafiają na interesujące ich ogłoszenia, itp.

Szczęśliwe decyzje
Szczęściarze podejmują dobre decyzje, nawet nie wiedząc czemu.

Spełnione marzenia
Marzenia i ambicje szczęściarzy regularnie się spełniają.

Szczęśliwe zakończenia
Nawet pechowe wydarzenia okazują się u szczęściarzy jedynie wstępem do czegoś szczęśliwego.

Co istotne, żaden z tych "czynników szczęścia",  zostały nazwane, nie jest wrodzony. Każdy z nich opiera się na szeregu nawyków, które każdy człowiek może wprowadzić do swojego życia, zwiększając tym samym szanse na pozytywne wydarzenia w swoim życiu. Nie jest to również pusta teoria. Ochotnicy, którzy przeszli specjalny "kurs bycia szczęściarzem" Wisemana, po upływie kilku tygodni odnotowali wyraźny wzrost częstotliwości szczęśliwych wydarzeń w swoim życiu.


Dodał(a): Dorota Sędek , Czwartek 05.01.2012 (aktualizacja: 2012-01-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
bboybemybaby
Do ulubionych. Ciekawy artykuł! :) a ja sama polecam książkę "Potęga podświadomości" :)
Dodano: 2012-01-05 16:43:20 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×