Radość całowania

Ponoć hormony, które zachęcają pary do całowania zanikają po 18 miesiącach znajomości. Nie dajmy się jednak zniechęcić. Co zrobić, by radość z całowania była równie duża, jak na początku.

144327693.jpgRadość całowania

Okazuje się, że zwyczaj całowania się zanika w długoterminowych relacjach. Jednak naukowcy są zgodni twierdząc, że pocałunki umacniają relację, dlatego warto walczyć z zanikającymi hormonami odpowiedzialnymi za to. Jedną z pułapek, w którą wpadają pary, to całowania się tylko i wyłącznie w ramach gry wstępnej. A gdy nie mają ochoty na seks- całowania również nie wchodzi w grę.

Pocałunki mogą być dobre dla zdrowia- kliknij i sprawdź!

Dlatego warto znów całować się bez okazji. W tym wypadku można pomyśleć o początkach znajomości, kiedy to pocałunkom i romantycznym chwilom nie było końca. Dlatego warto odtwarzać te momenty. Kiedy się całujemy, angażujemy więcej zmysłów, niż w trakcie uprawiania seksu. Długi, czuły pocałunek może zatem dopieścić ego i obudzić na nowo zmysłowość.

Ciało kobiece zapamiętuje "ten pierwszy raz"- kliknij i dowiedz się więcej!

Z pocałunków płynie cała masa przyjemności, a także korzyści zdrowotnych. Przedstawiamy zatem sześć powodów, dla których warto poświęcić więcej czasu na całowanie!

1. Francuski pocałunek zwiększa produkcję śliny, przez co pozbywamy się sporej części bakterii z jamy ustnej, to z kolei zapobiega powstawaniu próchnicy i ubytków.

2. Pocałunek jest lekiem nr 1 na stres!

3. Pocałunek działa jak trening mięśni twarzy, dzięki któremu twoja twarz się rozluźnia a ty na dłużej zachowujesz młody wygląd!

4. Dzięki pocałunkom chudniesz! Dwudziestominutowy seans na kanapie spala aż 40 kalorii!

5. Pocałunki zwiększają odporność naszego organizmu. Wszystko za sprawą wymiany zarazków, nasz organizm zmuszony jest do produkcji przeciwciał.

6. Pocałunek zastąpi tabletkę na alergię. Japońskie badania wykazały, że już 30 minut całowania przeciwdziała alergii. 

3e62e27006da450d5a93173cf3515110_0ba1b1.jpg

Foto: ThinkStock
Dodał(a): Paulina Lipska , Wtorek 18.09.2012 (aktualizacja: 2012-09-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×