5 rad, które pomogą Ci nie zwariować podczas przygotowania do Świąt

Święta Bożego Narodzenia to bez wątpienia najpiękniejszy czas w roku. Niestety prawdopodobnie także najbardziej stresujący. Skorzystaj z porad ekspertów i czerp więcej przyjemności z sezonu świątecznego!

iStock_77155465_SMALL (1).jpg

Prezenty, gotowanie, sprzątanie, wystrój mieszkania. Przez te czynności święta mogą kojarzyć się bardziej z pracą niż odpoczynkiem. Zobacz, w jaki sposób osiągniesz równowagę i pomimo wykonywanych obowiązków, będziesz mogła cieszyć się magią Świąt i czasem spędzonym z rodziną.

ZMIEŃ COŚ

Jeśli jest coś, co podczas organizacji Świąt doprowadza Cię do szaleństwa, spróbuj zrobić to w inny sposób niż zwykle. Świeże podejście, choć zwykle łatwe w opracowaniu a trudne w wykonaniu, zazwyczaj robi ogromną różnicę. Jeśli przeraża Cię czas poświęcony na wysyłanie kartek świątecznych, poproś o to swojego partnera. Skorzystaj z usługi pakowania prezentów. Większość sklepów zajmuje się tym za niewielką opłatą, a Ty zaoszczędzisz czas i siły.

AMBICJA

Święta to czas, kiedy chcemy, aby wszystko było lepsze i większe, ale być może w niektórych sytuacjach warto odpuścić, aby złapać trochę oddechu i dostrzec z perspektywy wypoczętej osoby, świąteczną atmosferę, którą tworzy rodzina, a nie błyszczące szklanki. Skoncentruj się na tym, co najważniejsze. Jeśli przytłacza Cię myśl o polerowaniu żyrandoli, które musisz wyczyścić zaraz po tym, jak dokładnie umyjesz wszystkie szafki w kuchni, okna i podłogi, odpuść. Zaoszczędzisz sił, które wykorzystasz na uśmiechanie się do swoich bliskich podczas wigilijnej kolacji.

PAMIĘTAJ O DOBREJ ZABAWIE

Jest coś, o czym z pewnością nie powinnaś zapomnieć podczas przygotowań do Świąt. Na liście rzeczy do zrobienia powinien pojawić się duży napis: PO PIERWSZE RADOSNY CZAS I DOBRA ZABAWA! Między lepieniem pierogów i ubieraniem choinki weź głęboki oddech i rozkoszuj się chwilą! Pozwól sobie zapomnieć o tych wszystkich obowiązkach, które pozostały do wykonania, zanim przez próg przejdą pierwsi goście.

ZAPLANUJ PRZERWĘ

Święta to czas, podczas których zawsze znajdzie się jakiś obowiązek do wykonania. Umycie naczyń, zamiatanie podłogi, czy choćby wyniesienie kosza na śmieci, który wypełnia się w zatrważającym tempie. W związku z tym powinnaś zaplanować czas, w którym Ty i Twoi bliscy odpoczniecie od magicznej, choć nieco napiętej atmosfery. Stwórzcie plan spaceru, podczas którego będziecie obserwować pięknie przystrojone domy lub wycieczki, która pozwoli uciec Wam na kilka godzin od pośpiechu. Orzeźwiająca zmiana scenerii wpłynie pozytywnie na całą rodzinę.

ZRÓB COŚ, CO KOCHASZ NAJBARDZIEJ

Jeśli Twoim codziennym rytuałem przed snem jest czytanie książek, nie zaniedbuj tej przyjemności. Zrelaksujesz się, a Twój organizm odpocznie od napięcia i pędu, który towarzyszom wszystkim paniom domu podczas Świąt. Nie bój się także prosić o pomoc swoich bliskich. Dzieci będą bawiły się fantastycznie podczas lepienia pierogów, a mąż sprawdzi się idealnie w ozdabianiu domu na zewnątrz.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Czwartek 17.11.2016 (aktualizacja: 2016-11-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×