Jak pogodzić karierę z rodziną – 6 rad

Łączenie kariery z rodziną to problem, z którym zmaga się coraz więcej par. Jak pogodzić te dwie dziedziny, by żadna z nich nie ucierpiała? Małżeństwo dziennikarzy podaje kilka cennych rad.

Jak pogodzić karierę z rodziną - 6 rad

Jak pogodzić karierę i rodzinę?

Małżeństwo dziennikarzy Ala Rokera i Deborah Roberts postanowiło podzielić się na łamach magazynu "Success" radami, które im osobiście pomagają skutecznie połączyć życie rodzinne z rozwojem własnej kariery zawodowej. Oto 7 prostych rad, które pomogą połączyć te dwie dziedziny życia.

1. Wspólne priorytety

Trzeba zacząć od tego, by razem siąść i postarać się dogadać. Jeśli oboje stawiacie na rozwój zawodowy musicie razem ustalić jakie macie priorytety. Będziecie wtedy działać według wspólnych wytycznych, co z pewnością ułatwi wam połączenie dbania o rodzinę i o wasze kariery.

2. Kontakt z najbliższymi

Służbowe wyjazdy, konferencje, spotkania, nadgodziny – to wszystko z pewnością zabiera Wam dużo czasu i wymaga mnóstwa uwagi, ale pamiętajcie, by w tym natłoku zajęć znaleźć choćby chwilę na telefon czy SMS-a do najbliższych. Musicie wykazywać zainteresowanie ich życiem, śledzić co się u nich dzieje. Te małe, ale bardzo istotne gesty utwierdzą Waszą rodzinę w tym, że nawet kiedy praca pochłania Was w znacznej większości, nie zapominacie o nich.

3. Łącz czasem pracę z rodziną

Jeśli tylko trafia Wam się taka okazja, łączcie pracę i wspólne spędzanie czasu z rodziną. Istnieją czasem możliwości, byście wszyscy razem, wspólnie pojechali na jakiś służbowy wyjazd i spędzili weekend w ciekawym miejscu. Trzeba z tego korzystać. Prostszym rozwiązaniem jest zabranie pracy od czasu do czasu do domu, podrzucenie dzieci do szkoły, czy na zajęcia, gdy któreś z was jedzie właśnie do pracy.

4. Opieka nad dziećmi

Sprawdzona opiekunka lub ktoś z rodziny, kto co jakiś czas może zająć się dziećmi, to prawdziwy skarb. Nie miejcie wyrzutów sumienia, gdy chcecie czasem zostać we dwójkę i wybrać się na niezapomnianą randkę. To normalne, że musicie dbać o Waszą relację, bo wpływa to na całą rodzinę. Dobre stosunki między rodzicami pozytywnie odbiją się także na dzieciach, zatem nie obwiniajcie się za chęć spędzenia czasu jedynie we dwoje.

5. Pamiętajcie o „iskrzeniu”

Praca i dom pochłaniają zapewne znaczną część Waszej energii i Waszego czasu. Musicie jednak wspólnie dbać o to, by nie przestało iskrzyć w waszym związku. Jeśli Wy nie będziecie się dogadywać i zaczniecie się od siebie oddalać, z całą pewnością odbije się to i na Waszej rodzinie i na pracy. Dbajcie więc o to, by w waszym związku stale był "ogień". Umówcie się od czasu do czasu na wspólny niespodziewany obiad, napiszcie "pikantnego" SMS-a podczas pracy i dbajcie o relację, która między Wami jest.

6. Wyluzujcie

To normalne, że nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli. Nie zamartwiajcie się, że czasem nie da się dograć wszystkiego idealnie, lub jakieś plany kompletnie się nie udały. Ważne, by się nie poddawać i ciągle starać się na nowo próbować, a drobne komplikacje i niepowodzenia traktować jak wyzwania, które razem na pewno uda Wam się przejść.

Źródło: Milionkobiet.pl 

Foto: Shutterstock Dodał(a): Paulina Lęcznar , Czwartek 11.09.2014 (aktualizacja: 2014-09-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×