Jak zaprzyjaźnić się z teściową?

Przyjaźń z teściową niektórym z nas wydaje się niemożliwa... Jeśli jednak Twój mąż jest "tym jedynym", może warto nawiązać głębszą relację z jego mamą?

przyjaznztesciowa.jpg

O "złej teściowej" krąży wiele legend i kawałów, ale czy faktycznie wszystkie z nich są zgodne z prawdą? Zanim nabierzesz uprzedzeń do jego mamy, spróbuj zostać jej nową koleżanką. Jak to zrobić? To łatwiejsze niż myślisz.

Przede wszystkim postaraj się ją zrozumieć- dotąd to ona była jedyną, najważniejszą kobietą w życiu syna. Możliwe, że czuje się w pewien sposób zazdrosna, co nie znaczy, że Cię nie lubi. Jeżeli nie możecie dojść do porozumienia, może czas na szczerą rozmowę?

Bardzo ważna jest również Wasza samodzielność. Nie wymagajcie od siebie niemożliwego, jednak im szybciej przestaniecie być uzależnieni od rodziców, tym pewniej będziesz się czuła w kontaktach z teściową. Dla młodego małżeństwa nie ma nic gorszego niż wspólne mieszkanie z rodzicami. Mimo wzajemnych, dobrych chęci, taka sytuacja prowadzi do wielu spięć.

W kontaktach z teściową nie kieruj się stereotypami- jeśli udziela Ci rad dotyczących wychowania dzieci, może pozwól jej wyrazić swoje zdanie do końca? Jej intencją niekoniecznie musi być nachalne zwracanie Ci uwagi. Pamiętaj, że Twoja teściowa jest nieco starsza od Ciebie no i w końcu wychowała człowieka, w którym jesteś zakochana! Dodatkowo, jeśli obarczasz swoją teściową opieką nad wnukami, sama również nie zwracaj jej zbyt często uwagi- pamiętaj, że pomaga Ci całkowicie bezinteresownie.  Postaraj się czasem zadzwonić, zapytać co słychać- jeśli teściowa jest na emeryturze, z pewnością ucieszy ją czyjeś zainteresowanie. Przypominaj swoim dzieciom o ważnych dla ich babci okazjach.

Pamiętaj, że Twoja teściowa to też... kobieta! Nawet jeśli wydaje Ci się, że nie jesteście w stanie się dogadać, przecież łączą Was babskie sprawy. Może spróbuj porozmawiać z nią przy innej okazji niż niedzielny obiad z dziećmi? Zobaczysz, że dogodne okoliczności, jak wspólna kawa czy wypad na zakupy sprawią, że jego mama potraktuje Cię z większą przyjaźnią i zrozumieniem.

Twój dobry kontakt z mamą ukochanego może przynieść Ci więcej korzyści, niż myślisz- być może z czasem zaczniesz traktować ją niczym dobrą przyjaciółkę! 

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Środa 05.07.2017 (aktualizacja: 2017-07-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
a nie wystarczy wzajemny szacunek i kulturalne zachowanie wobec siebie? trzeba się od razu zaprzyjaźniać?
Dodano: 2017-07-05 17:02:14 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×