Mąż czy dziecko - kto powinien być u Ciebie na pierwszym miejscu?

Mówi się, że miłość do dziecka jest bezwarunkowa i najważniejsza w życiu kobiety... ale czy zawsze tak jest? I czy tak być powinno?

dzidzia.jpg

W naszym społeczeństwie panuje przekonanie, że miłość do dziecka powinna zawsze być na pierwszym miejscu. Kiedy pojawia się maluch, powinnyśmy w pełni poświęcić się jego wychowaniu, a każda wolna chwila to znakomity czas na planowanie kolejnych, rozwijających zabaw. Czy na pewno? Wiele kochających matek w samotności przyznaje się bowiem do tego, że miłość do męża jest dla nich najważniejsza i to właśnie bez niego nie wyobrażają sobie życia... Dlaczego boimy się do tego przyznać i jak znaleźć złoty środek?

Pojawienie się maluszka to najpiękniejszy i najważniejszy moment w życiu każdej z nas, nie powinien jednak zabierać nam tego, o co walczyłyśmy przed porodem. Szczęśliwy związek dwojga ludzi to doskonały fundament do budowania trwałej rodziny, ale nie odwrotnie. Jeżeli dla któregoś z Was dziecko jest na pierwszym miejscu i nie widzicie poza nim świata, prędzej czy później druga połówka poczuje, że jest odsunięta na dalszy tor. Nawet jeśli oboje uważacie, że chcecie spędzać z dzieckiem każdą wolną chwilę (łącznie ze spaniem we trójkę każdej nocy), nieświadomie krzywdzicie Waszą relację, która również zasługuje na to, co najlepsze.

Pamiętaj, że tęsknota za mężem w momencie pojawienia się na świecie malucha jest czymś w pełni normalnym i nie musisz się jej wstydzić. Zaplanujcie, że w każdym tygodniu spędzacie we dwoje przynajmniej jeden wieczór. Nie musicie robić wtedy niczego spektakularnego- wystarczy film czy gra planszowa, a nawet zwyczajna rozmowa- nie o dziecku i jego kolejnych krokach rozwojowych, a o Was. Porozmawiajcie o tym, co u Was słychać, postarajcie się usłyszeć.

Bez szczęśliwych rodziców dziecko zwyczajnie nie wie, jak nauczyć się szczęścia. Nawet jeżeli przez chwilę nie będziecie poświęcać mu uwagi, w ogólnym rozrachunku dbałość o Wasze małżeństwo to najlepsze, co możecie zrobić dla dziecka. Mimo że na początku maluch będzie się buntował, po jakimś czasie zrozumie, że bywają momenty, w których chcecie być tylko we dwoje.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Wtorek 28.03.2017 (aktualizacja: 2017-03-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×