Pod jednym dachem z teściami… Czego musisz się bać?

Mieszkanie z teściami może być przyczyną wielu konfliktów, które pogorszą Twoją relację z partnerem. Jak ich uniknąć i czy to w ogóle możliwe? Zobacz, czego musisz obawiać się najbardziej!

tesciowa.jpg

Mieszkanie z jego rodzicami nigdy nie będzie dla Ciebie komfortową sytuacją- nawet jeśli utrzymujecie dobre stosunki. Jednak zanim zaczniesz dostrzegać wady takiego układu, warto zastanowić się nad zaletami- na przykład możliwością zaoszczędzenia pieniędzy. Być może dzięki temu w przyszłości będziecie sobie mogli pozwolić na własne mieszkanie. Możecie także do woli korzystać z doświadczenia rodziców. Chodzi tu o codzienne sprawy, takie jak gotowanie czy majsterkowanie.

Dzięki ich pomocy znajdziecie więcej czasu dla siebie, kiedy na świecie pojawi się dziecko. Także teściowie nie powinni nastawiać się negatywnie- w końcu na wiele rzeczy nie mają już siły, dlatego możecie okazać się bardzo pomocni. Jednak nie ma się co oszukiwać- zazwyczaj wad wynikających z takiej sytuacji jest więcej, niż zalet. Co możesz zrobić, aby uniknąć konfliktu?To mój dom...

Mimo że powinnaś dostosować się do zasad panujących w domu teściowej, tak naprawdę to ona zdecydowała się przyjąć Cię pod swój dach. Dlatego nie możesz czuć się w jej mieszkaniu jak gość - to prędzej czy później Cię wykończy. Powinnaś zadbać o swoją strefę intymności- miejsce, w którym będziesz czuła się swobodnie. Jeżeli przeszkadzają Ci ciągłe porady teściowej, najlepiej szczerze z nią porozmawiać. Często takie zachowanie wynika po prostu z troski o Ciebie. Dotyczy to nie tylko pokoju, w którym śpisz, ale także części kuchni, w której mogłabyś trzymać swoje naczynia. Nie pozwól, aby teściowa meblowała Wasz pokój- przypomnij jej, że to Wy będziecie w nim mieszkać. Jeżeli masz już dziecko, możesz z przymrużeniem oka traktować rady teściowej, jednak ostatnie słowo powinno zawsze należeć do Ciebie.

W każdej sytuacji  warto pamiętać, że to nie z teściami wzięłaś ślub- jesteś tutaj ze względu na swojego ukochanego i wcale nie musisz uwielbiać jego rodziców. Najlepszym sposobem na mieszkanie z teściami jest po prostu przeczekanie tego czasu na spokojnie. Zazwyczaj wspólne mieszkanie jest sytuacją tymczasową, dlatego palenie mostów to nienajlepszy pomysł!

Zdjęcie: iStock Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 27.10.2016 (aktualizacja: 2016-10-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×