Zaplanuj urlop z psem. Miejsca przyjazne pupilom

Jeżeli zadajesz sobie pytanie, co zrobić z psem podczas urlopu, a nie wyobrażasz sobie pozostawienia go pod opieką psiego hotelu, najlepszą odpowiedzią jest zabranie go ze sobą na wakacje. Nasze pupile mogą okazać się świetnymi kompanami podczas różnego rodzaju wakacyjnych aktywności.


pies.jpeg

NADMORSKA SIELANKA

Planując swój urlop nad morzem, nie wahaj się ani chwili! Gdy w grę wchodzą mniejsze miejscowości, zakazy wprowadzania czworonogów na plażę w zasadzie nie obowiązują. Problemem nie muszą być również nadmorskie kurorty, ponieważ coraz częściej pojawiają się specjalnie wydzielone miejsca dla psów. Podczas upalnych dni zadbaj o bezpieczeństwo i komfort pupila. Uzupełnij zatem psie gadżety o specjalne miski na wodę, parasole lub namioty, które będą chroniły przez palącym słońcem oraz wiatrem.

GÓRSKIE WĘDRÓWKI W TOWARZYSTWIE PSA

W przypadku gór najważniejszą rzeczą przed wyjazdem jest sprawdzenie, w których regionach wędrówka z psem jest możliwa. W Polsce obowiązuje ustawa, która stanowi o zakazie wprowadzania psów do wybranych parków narodowych. Może wydać się krzywdząca dla psiarzy, natomiast jest podyktowana ochroną zwierząt, roślin, a także naszego bezpieczeństwa. Kiedy miejsce wypoczynku jest już wybrane, zainwestuj w sprzęt, który będzie ułatwiał funkcjonowanie zarówno tobie, jak i twojemu psu. Specjalne szelki lub pas dogtrekkingowy sprawią, że spacer po górach będzie przyjemnością również dla twojego czworonożnego przyjaciela.

Z CZWORONOGIEM POD ŻAGLAMI

Pies może okazać się nieocenionym członkiem załogi! Jeżeli masz pewność, że nie boi się wody, a także jest oswojony z dźwiękami, które wydaje silnik, zabierz go ze sobą na łódź. Pamiętaj, że niezależnie od tego, jak dobrym jest pływakiem, najważniejszym gadżetem, który powinien towarzyszyć mu na łodzi jest kapok. Wygodne kapoki ze specjalnym uchwytem na grzbiecie można kupić praktycznie w każdym sklepie z wyposażeniem żeglarskim. Świetnym rozwiązaniem będą również antypoślizgowe dywaniki, które zapewnią komfort naszym czworonogom podczas silnych nachyleń łodzi pod wpływem wiatru.

W każdej z powyżej wymienionych aktywności najważniejsze jest to, aby nasze wakacje z czworonogiem były bezpieczne i miłe nie tylko dla nas, ale także dla naszych psów. Niezależnie od tego, gdzie planujesz urlop, powinnaś upewnić się, czy w pobliżu miejsca twojego wypoczynku znajdują się kliniki weterynaryjne, a także, czy pies posiada aktualne badania wpisane do książeczki zdrowia.

Zdjęcie: Thinkstock Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Wtorek 19.07.2016 (aktualizacja: 2016-07-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×