Rozmowa po latach

Jestem pięć lat po rozwodzie. Rozstawaliśmy się w niezbyt pokojowej atmosferze. Od dnia rozwodu nie spotkaliśmy się. Wściekłość, rozczarowanie, ból – przeżyłam te emocje i dziś mam ogromną potrzebę spotkać się z byłym mężem i porozmawiać jak przyjaciele, ale on nie chce.

rozmowaI ma do tego pełne prawo. Do przyjaźni, podobnie jak do miłości i do tanga, trzeba dwojga. Wiele kobiet w pewnym momencie ma taki pomysł, żeby zaprzyjaźnić się ze swoim byłym. Czy to jest możliwe?

Opinie psychologów są w tym przypadku podzielone. Jedni twierdzą, że ludzie, którzy naprawdę się kochali, nigdy nie przejdą na przyjacielskie relacje. Inni twierdzą, że rozstanie z klasą gwarantuje przyjaźń. Sama nie wiem.

Rozumiem natomiast, że kiedy zakończyłaś proces żałoby, masz potrzebę zachowania w sercu miłego wspomnienia po małżeństwie. To bardzo cenne, ale możesz to zrobić bez udziału męża. Napisz list, w którym, na przykład podziękujesz mu za wspólnie spędzone lata, wspomnisz kilka  miłych chwil itd. Może kiedy go dostanie, sam zaproponuje spotkanie, a może tego nie zrobi. Ale ty w ten sposób po cichutku zamkniesz drzwi za swoim małżeństwem. Powodzenia.

Tekst: Ewa Klepacka-Gryz

Przeczytaj również:

Szybki ślub, szybki rozwód
Kiedy się rozstać?


Dodał(a): Michalina Gruszka , Środa 14.03.2012 (aktualizacja: 2012-03-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×