Rzeczy, które powinien robić codziennie każdy introwertyk

Lista nie jest długa. Sprawdź sama!

ThinkstockPhotos-507459478.jpg

Introwertyków w społeczeństwie mamy sporo - jest ich razem w okolicach prawie 40%. I dla nich wszystkich mamy dzisiaj wiadomość: świat jest przeludniony, dlatego czasami warto ominąć small talk z sąsiadem o pogodzie, wyjść z masowej imprezy i zorganizować nieco więcej dla siebie czasu. Oto kilka przykładów, jak można go rozsądnie zaplanować.


TROCHĘ RUCHU NIE ZASZKODZI

Zdajemy sobie sprawę, że nie ma dla ciebie gorszego miejsca niż przepełniona siłownia ludzi z ambicją wyższych od nich samych, którzy na dodatek ze sobą non stop rywalizują. Zgoda. Jednak nie warto w tym wszystkim szkodzić sobie - ruch to zdrowie, pamiętaj o tym. Włóż słuchawki i zostań na tej siłowni tylko ty i Beyonce radosna w głośnikach.


UDAWANE SPOTKANIE

Zorganizuj sobie spotkanie na którym będziesz sama ze sobą. I ważne sprawy do omówienia, których nie trzeba omawiać.


ZAMKNIJ TELEFON W SZAFCE

Szczególnie gdy dzwoni zbyt często i w zbyt błahych sprawach. Poświęć popołudnie w 100% sobie i zignoruj wszystkie niechciane telefony. Czasami to jedyny sposób by zapewnić sobie nieco prywatności.

Przeczytaj: Jaka praca pasuje do Twojej osobowości?


NAUCZ SIĘ CZEGOŚ NOWEGO

Pójdź do muzeum przed południem, przeczytaj cienką książkę o ekonomii albo obejrzyj program o przyrodzie, który zawsze omijasz w telewizji. Jeśli nie skorzystasz na tym w codziennym życiu (co jest mało prawdopodobne), na pewno przyda ci się podczas imprez w kuchni. Tam wszyscy chwalą się rzeczami, które mają zdecydowanie zbyt niski priorytet.


WŁÓŻ OKULARY

I przechodź w nich cały dzień, również w pomieszczeniach. Kto ci zabroni?


WYPIJ SAMA DRINKA PRZY ULUBIONYM SERIALU

Albo filmie, który widziałaś tysiąc razy. To idealny przepis na relaks i przerzucenie problemów dnia dzisiejszego na dzień następny. O ile nie robisz tego zbyt często, czasami to jedyne wyjście z sytuacji.

Zobacz: Jak żyć z introwertykiem? 


SPĘDŹ DUŻO CZASU W ŁÓŻKU

W końcu to szczęśliwe miejsce. I takie spokojnie samotne. No dobrze, możesz zrobić trochę miejsca dla pupila.


Źródło: Purewow

Zdjęcie: Thinkstock


Dodał(a): Anna Guzek , Środa 13.04.2016 (aktualizacja: 2016-04-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×