Sennik: Koniec świata

Tagi: sennik sny

Poznaj znaczenie strasznego snu o apokalipsie...

koniecswiata.jpg

Dookoła siejąca spustoszenie śmierć, przytłaczające widoki i uczucie utraty tego, co najważniejsze- osoby, które śniły o końcu świata, doskonale znają uczucie przerażenia, jakie towarzyszyło im we śnie. Zazwyczaj po obudzeniu odczuwasz jedynie ulgę. Taki sen pojawia się zazwyczaj w trakcie przeżywania przez nas traumatycznych sytuacji. Zazwyczaj jest to rozstanie, choroba w rodzinie czy śmierć bliskiej osoby. To, jakie emocje wywołuje w nas dana sytuacja, w dużym stopniu zależy od naszej wrażliwości, dlatego umysł niektórych osób może w ten sposób reagować nawet na kłótnię z partnerem... 

Apokalipsa we śnie często zwiastuje koniec Twoich marzeń- być może rzeczy, których pragniesz, nigdy się nie spełnią... Spróbuj się z tym pogodzić i znaleźć nowy sposób na życie. Obraz końca świata to symbol zakończenia pewnego etapu w życiu. Pamiętaj jednak, że zawsze gdy coś się kończy, coś innego się zaczyna! Tego typu sen może być również znakiem, że za mocno przeżywasz pewne problemy. Jeśli w Twoim życiu nie wydarzyło się nic dramatycznego, a taki sen pojawia się coraz częściej, najwyraźniej powinnaś spojrzeć na swoje problemy z dystansem. Nie zamęczaj się sprawami, których nie możesz zmienić!


Według Freuda, sen o końcu świata to nic innego, jak znak, że człowiek naturalnie dąży do autodestrukcji. Być może powinnaś lepiej o siebie zadbać? Według sennika staropolskiego apokalipsa we śnie może oznaczać, że inni skrycie się z Ciebie śmieją.


Czasami sen o końcu świata jest wywołany obrazami, z jakimi zderzasz się każdego dnia- wystarczy, że obejrzysz film wypełniony wojennymi, ciężkimi scenami.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Wtorek 18.10.2016 (aktualizacja: 2016-10-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×