Sennik: Latanie

Tagi: sennik sny

Czy często zdarza Ci się latać we śnie? Gdzie lecisz i co to oznacza?

iStock_32116938_MEDIUM.jpg

Latanie to jeden z najpiękniejszych sennych motywów. Co odzwierciedlają sny o lataniu? Mogą oznaczać, że chcemy choć na chwilę oderwać się od trapiącego nas problemu. W naszym życiu pojawiło się obciążenie, z którym nie umiemy sobie poradzić, dlatego chcemy się od niego odciąć. Być może powinnaś przyjrzeć się swojemu życiu? Możliwe, że zostawiasz jakiś problem w tyle- jednak to nigdy nie jest dobre rozwiązanie.

Spróbuj na spokojnie zastanowić się, co nie podoba Ci się w Twojej codzienności i jak możesz to zmienić.Możliwe też, że nasze życie wypełniła nuda i chcemy przeżyć niesamowitą przygodę. Latanie może jednak oznaczać także pychę- czujemy się lepsi od innych, uważamy że nasze życie powinno być wypełnione sukcesami, na które nie zasługują inni. 


Według Freuda sny o lataniu mogą oznaczać chęć powrotu do czasów dzieciństwa i beztroski. Kiedy byłaś dzieckiem, przyjemne doznania dostarczało Ci huśtanie się i zjeżdżanie. Latanie przypomina Ci o najszczęśliwszych chwilach. Motyw latania można według niego interpretować także jako wyraz pożądania.

Istotne jest także to, co widzisz podczas lotu. Jeśli widzisz piękny krajobraz bez żadnych przeszkód, oznacza to, że w Twoim życiu wydarzy się coś nowego, a Ty przejmiesz nad tym kontrolę. Jeśli napotkasz utrudnienia podczas lotu, najprawdopodobniej niebawem na Twojej drodze pojawią się komplikacje. Kiedy towarzyszy Ci strach, oznacza to że boisz się podjąć poważną decyzję dotyczącą przyszłości.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 13.10.2016 (aktualizacja: 2016-10-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×