Sennik: Sny erotyczne

Często śnią Ci się sny erotyczne? Zobacz, co możesz z nich wyczytać...

iStock_36445748_MEDIUM.jpg

Podobno sny erotyczne miewa każdy z nas. Nie każdy jednak zdaje sobie z tego sprawę. Czy wiedziałaś, że sny erotyczne mężczyzn znacznie różnią się od tych, które śnią kobiety? W męskich snach przeważa motyw dominacji i władzy, natomiast kobiety często śnią o znanych postaciach, a w snach przywiązują dużą wagę do emocji. Sny erotyczne powinnaś jednak odczytywać z przymrużeniem oka.


Zwróć uwagę na to, kto występuje w Twoich snach erotycznych. Jeśli jest to nieznajomy, prawdopodobnie odczuwasz braki w swoim związku. Spróbuj porozmawiać z partnerem i jak najlepiej przedstawić mu swoje potrzeby. Gorzej, jeśli śni Ci się były partner- prawdopodobnie jeszcze o nim nie zapomniałaś. W czasie snu wszystkie złe emocje stają się nieistotne, dlatego mimo że się rozstaliście, Twoje uczucia są pozytywne. Seks z osobą tej samej płci wcale nie sygnalizuje problemów z seksualnością. Wręcz przeciwnie, oznacza, że czujesz się spełniona i doceniona przez partnera. Jeśli śnisz o seksie w miejscu publicznym, prawdopodobnie czujesz, że Twój partner Cię nie docenia. Jeżeli zdarza Ci się śnić o trójkącie erotycznym, być może potrzebujesz pewnej odmiany, a w Twoim związku pojawiła się rutyna. Spróbuj namówić partnera na coś nowego! Sen o brutalnym stosunku oznacza Twoje nieświadome zahamowania w sferze erotycznej. Jeśli we śnie jesteś agresywna, prawdopodobnie masz problem z poczuciem własnej wartości. Spróbuj zastanowić się, dlaczego tak jest.


Zdarza się, że w snach o zabarwieniu erotycznym pojawiają się także dodatkowe motywy. Jeśli w Twoim sennym marzeniu pojawia się woda, zastanów się, czy Twój seks jest dla Ciebie satysfakcjonujący. Pojawienie się w snach węża może oznaczać budzącą się w Twoim organizmie potrzebę odkrywania nowych obszarów seksu.


Warto pamiętać, że seks jest bardzo ważną sferą w naszym życiu. Dlatego jeśli sny erotyczne, które interpretujemy negatywnie, zdarzają Ci się często, powinnaś szczerze porozmawiać z partnerem lub udać się do seksuologa.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Lena Myśliwska , Sobota 05.11.2016 (aktualizacja: 2016-11-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×
  • Zobacz, co sny mówią o Twoim zdrowiu

    Depresja a sen

    Sny to sposób mózgu na utrwalanie wspomnień, rozwiązywanie problemów i radzenie sobie z emocjami. To właśnie dlatego mają zasadnicze znaczenie dla ludzkiego zdrowia emocjonalnego. Miewasz… czytaj więcej

  • Sennik: nagość

    Sennik: nagość

    Polacy od kołyski uczeni są, że nagość jest czymś wstydliwym i nieprzyzwoitym. Czy nagość powracająca w snach musi oznaczać walkę z hamowanym popędem seksualnym? czytaj więcej