Sennik: Spadanie

Tagi: sennik sny

Wersji tego snu jest wiele, jednak z pewnością przyśnił się każdej z nas. Co oznacza?

spadanie.jpg

Według badań nawet 95 % ludzi doświadczyło snu o spadaniu choć raz w życiu. Taki motyw we śnie wywołuje zazwyczaj strach, który powoduje, że się budzimy. Czy wiedziałaś, że uczucie to może być związane po prostu ze stresem? Zmuszanie organizmu do ciągłego produkowania adrenaliny bardzo go nadwyręża, natomiast kiedy kładziemy się spać, mimo że ciało przechodzi do fazy relaksu, mózg nadal jest aktywny. Wtedy pojawia się stan nierównowagi w organizmie. 


Sen o spadaniu występuje zazwyczaj w pierwszej fazie snu- dzięki temu zazwyczaj go pamiętamy. Oprócz tego, że jest związany ze stresem, zazwyczaj oznacza także utratę kontroli nad jednym z aspektów naszego życia. Spadanie we śnie zwiastuje zazwyczaj poważne zmiany lub konflikt, z którym od dłuższego czasu nie jesteśmy w stanie sobie poradzić.

Istotny jest także kierunek spadania. Jeśli widzisz pod sobą wodę, oznacza to, że masz za duże, niespełnione potrzeby seksualne. Jeśli spadasz prosto na ziemię, brakuje Ci w życiu punktu oparcia. Najgorsze jest jednak spadanie w nieograniczoną przestrzeń- oznacza to, że jesteś bezsilna wobec problemów, które Cię spotykają. Jeżeli spadasz z dużej wysokości, oznacza to, że inni zbyt wiele od Ciebie wymagają. Mała wysokość to znak, że za wiele oczekujesz od swoich najbliższych. Powolne spadanie oznacza niezrealizowane ambicje.


Warto zwrócić uwagę także na to, z czego spadamy. Spadanie z konia symbolizuje poważną kłótnię z partnerem. Jeśli spadasz ze schodów, być może droga, którą zmierzasz do celu przyniesie Ci rozczarowanie.


Sen o spadaniu a… seks?

Co ciekawe, Freud uważał, że motyw spadania we śnie jest związany z naszą seksualnością. W przypadku kobiety oznacza chęć poddania się niespełnionym zachciankom, czemuś nowemu i często zakazanemu, o czym skrycie marzymy. To nic innego jak marzenie o rozwiązłości, upadku moralnym.


Gdy spadają inni…

Jeżeli we śnie widzisz, jak spada inna osoba, oznacza to, że wykorzystasz czyjąś bezbronność i nieostrożność. Gdy widzisz spadających znajomych, może to oznaczać, że ludzie, którymi się otaczasz, nie są wobec Ciebie do końca szczerzy.

 Zdjęcie: iStock
Dodał(a): Alicja Bartosiak , Środa 12.10.2016 (aktualizacja: 2016-10-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×