Sennik: zęby

Już starożytni Grecy uważali sny o wypadających zębach za zły omen. Do dziś wielu ludzi wierzy, że symbolizują śmierć kogoś bliskiego. Zobacz, jakie znaczenie mają inne sny o zębach.

iStock_79100813_SMALL (1).jpg

Sny o zębach są jednym z najczęściej powtarzających się motywów w snach na całym świecie, ale na początku warto uświadomić sobie, że na przestrzeni wieków poszczególnie partie szczęki doczekały się także odpowiedniej symboliki. Sny o zębach odczytywane są jako sny o najbliższych. Usta symbolizują dom oraz ognisko domowe. Zęby górne oznaczają osoby z Twojego najbliższego otoczenia, które kochasz najbardziej. Dolne są symbolem osób z Twojej dalszej rodziny. Strona prawa szczęki symbolizuje mężczyzn, a lewa kobiety.  Warto pamiętać, że senne symbole, każdy człowiek powinien interpretować w sposób dla siebie odpowiedni, a ich analiza powinna być dobrana do jego życia prywatnego.

WYPADAJĄCE ZĘBY

Według specjalistów to najgorszy omen, jaki może przynieść nam sen. Wypadające zęby symbolizują śmierć kogoś bliskiego. Wiele osób potwierdza, że symboliczne znaczenie tego snu przełożyło się na ich realne życie. Według starożytnych wierzeń wypadające zęby we śnie mają podobne znaczenie do upadającego, starego drzewa. Autorka „polskiego sennika ludowego” twierdzi, że pojawiająca się w snach żółta ziemia również może symbolizować śmierć członka rodziny. 

CZARNE ZĘBY

To ostrzeżenie przed konfliktami i niejasnymi sytuacjami bez wyjścia. Jeśli przyśniły Ci się czarne zęby, uważaj na relacje, które wydają Ci się podejrzane. Mogą symbolizować przeszkodę, ale również bezczynność. Czarne zęby we śnie najczęściej trudno odróżnić od zębów brudnych. Te drugie symbolizują, że zostaniesz zdradzona lub przechytrzona.

RUSZAJĄCE SIĘ ZĘBY

Podobnie jak w przypadku każdego symbolu, który pojawia się w snach, ruszające się zęby interpretuje się na różne sposoby. Jedno jest pewne, są symbolem przestrogi. Nie mają jednego znaczenia. Wystarczy, że przeanalizujesz swoje życie i będziesz czujna, bowiem zmiany mogą nadciągać z różnych stron. Jeżeli czujesz się zagrożona na jakimś etapie swojego życia, podejmij kroki, które będą środkami zapobiegawczymi. W szczególności powinnaś zwrócić uwagę na kwestie finansowe. Nie podejmuj się inwestowania dużych pieniędzy oraz pożyczania. To nie jest dobry moment na takie posunięcia.

BÓL ZĘBÓW

Sny o bolących zębach mają dwojakie znaczenie. Z jednej strony oznaczają przyjemną niespodziankę, która wydarzy się w niedługim czasie,  powodzenie, sukces  oraz korzyści materialne z drugiej strony przyniosą cierpienia emocjonalne, najprawdopodobniej związane z miłością. 

ZŁOTE ZĘBY

Zupełnie odwrotnie do pozostałych snów o zębach, zęby złote oznaczają dobrobyt, bogactwo i szczęście. Zatem po takim śnie możesz być spokojna, ponieważ Twój status społeczny pozostanie niezachwiany, albo jeśli tylko wspomożesz los, poprawi się i zmieni na jeszcze lepszy.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Zosia Brzezicka , Wtorek 11.10.2016 (aktualizacja: 2016-10-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×