Serialowy ideał namieszał nam w głowach

Chyba każda z nas marzy o kwiatach, prezentach, wycieczkach w nieznanie, rozpieszczaniu, słodzeniu, kolacji przy świecach, spontaniczności, wyznaniach i wielu wielu innych... Skąd to się bierze?

Serialowy ideał namieszał nam w głowach

Serialowy ideał namieszał nam w głowach

Każda z nas ma w głowie swój ideał mężczyzny. Powiedzmy, że jest to wysoki, ciemnooki, przystojny brunet (albo wręcz przeciwnie, bo o gustach się nie rozmawia). Chciałybyśmy, żeby był zabawny, inteligenty, ambitny, trochę szalony, no i przede wszystkim wpatrzony w nas jak w obrazek. Marzymy o miłości, która góry przenosi i wyrywa nas z rutyny i marazmu, odmienia nasze życie.   


Dowiedz się, w jaki sposób wykorzystać zmysłowe gadżety w sypialni - kliknij tutaj!

Często w myśli wyobrażamy sobie jak nasz partner zareaguje na jakąś wiadomość, albo co powie by sprawić nam przyjemność. Niestety, równie często po zetknięciu z rzeczywistością okazuje się, że nasz luby zachowuje się wręcz odwrotnie do naszych oczekiwać. Co się z nim stało? Przecież był inny! - myślimy. O nie nie moje drogie, to nie on był inny, tylko to my wykreowałyśmy sobie jego wizerunek i widziałyśmy go w taki sposób, w jaki chciałyśmy go widzieć. Próbujemy więc go zmieniać, sugerujemy co i kiedy powinien powiedzieć lub zrobić i stroimy fochy kiedy nie zachowuje się po naszej myśli. On zaczyna się irytować, mówi, że się czepiamy i nie rozumie czego od niego wymagamy. Zamiast spędzać czas z nami, woli towarzystwo kumpli ( bo oni przynajmniej go nie krytykują), dalszego scenariusza już chyba nie muszę pisać... No ale skąd biorą się w nas te schematy zachowań, które chciałybyśmy wpoić naszemu facetowi? Skąd romantyzm, który chcemy na nim wymusić?!

Odpowiedź jest prosta, chodź brutalna i chociaż nie lubię tego robić to w tym wypadku muszę przyznać brzydszej płci rację: "Kobiety w XXI wieku oglądają za dużo romantycznych seriali i im się w głowach przewraca".

Kliknij i przeczytaj o potędze plotki!

Mówi się, że przemoc w grach komputerowych i telewizji negatywnie wpływa na psychikę dorastającego dziecka. Dlaczego nie odnieść tego i do psychiki kobiet? Tyle, że w tym przypadku nie chodzi o przemoc a o kreowaną w filmach idyllę.

Ramówka telewizji nasycona jest w dzisiejszych czasach pięknymi ludźmi, z pięknymi mieszkaniami, dobrze płatną pracą, ale nie zbyt męczącą bo przecież bohaterowie seriali muszą znaleźć jeszcze czas na romanse, zabawę i hobby.

Zwróćmy uwagę na fakt, iż z racji tego, że minęła już epoka filmów niemych, jednym z aspektów serialu są dialogi.

Przecież dwójka zakochanych nie będzie się na siebie patrzeć w nieskończoność, a dobrze napisane wyznania miłości, do tego powiedziane przez dobrze wyglądającego aktora najbardziej rozmiękczają kobiety przed telewizorami. Naoglądamy się takich przykładowo scen na dachu ("Plotkara") nasłuchamy się miłosnych dialogów a potem nasz facet ma przechlapane... 

Kliknij i przeczytaj o partnerze zbyt blisko związanym z rodzicami!

Owszem, komedie romantyczne mają również i pozytywny wpływ na psychikę kobiety.  Wiele z nich uczy nas niezależności, dążenia do celu i fajnych fryzur ;) Z jednej strony w czym bohaterka serialu jest lepsza od nas i dlaczego miałaby zasługiwać na takiego faceta a my nie? Dobrze jest być pewną siebie i wymagać coś od swojej drugiej połówki, ale nie wymagajmy niemożliwego! Nauczmy się oddzielać prawdę od fikcji i mierzmy siły na zamiary. Chyba lepiej jest usłyszeć coś szczerego, niebanalnego i pochodzącego bezpośrednio od ukochanego, niż jakiś powielony i wyuczony tekst z ekranu. Bo nie chodzi o to, żeby mężczyzna smażył nam rano naleśniki, bo tym razem to jego kolej i tak wypada, ale o to, żeby CHCIAŁ to zrobić dla nas.

Co myślicie? Zgadzacie się z tą opinią?


Urozmaić swoje życie seksualne nowymi pozycjami - kliknij i sprawdź!

Tekst: Joanna Szczepan

Źródło: MilionKobiet.pl

Foto:Thinkstock
Dodał(a): Joanna Szczepan , Środa 06.02.2013 (aktualizacja: 2013-02-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Wika30
100% prawdy:) My myślimy,że On powinien zrobić...powiedzieć...czekać...itd. i oczywiście chcemy,żeby On czytał nam w myślach, a najlepiej jakby sam wszystko wiedział zanim my jeszcze zdążymy o tym pomyśleć....A jakie jest życie???Nauczona doświadczeniem jako mama dwójki dzieci, rozwódka, a teraz szczęśliwie zakochana kobieta napiszę jedno...WARTO doceniać, nie krytykować i po prostu kochać Tą osobę, którą przecież same sobie wybrałyśmy:)Mężczyźni nie czytają w myślach, foch nie jest dobrym sposobem na rozwiązanie problemu, a my kobiety musimy MÓWIĆ o naszych pragnieniach i marzeniach, a wtedy ten, który nas kocha będzie wiedział i będzie mu milion razy łatwiej nas uszczęśliwić...:) A do tego wszystkiego doszłam po wielu próbach fochów, także życzę Wam wszystkim kobiety dojścia do własnego sposobu na szczęście:)
Dodano: 2013-08-04 19:22:17 Zgłoś nadużycie
Izz
ja jednak bym obstawała za tą opcją, żeby facet do tego filmowego ideału jednak dążył.nie zaszkodzi mu.
Dodano: 2013-02-28 18:36:09 Zgłoś nadużycie
marrika2
Bzdury
Dodano: 2013-02-20 01:17:14 Zgłoś nadużycie
mica
no wlasnie, tamci chca a on nie. chuck bass
Dodano: 2013-02-06 22:30:03 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×