Skończ z obgryzaniem paznokci!

To niezdrowe, niehigieniczne, a oto reszta powodów dla których warto to rzucić!

ThinkstockPhotos-464667748.jpg

Nigdy nie zapomnę, jak pierwszy raz na stołówce przyłapałam koleżankę na obgryzaniu panokci w trzeciej klasie podstawówki. Kiedy zapytałam, po co to robi, odpowiedziała, że z przyzwyczajenia. Zresztą, jej starsza siostra też obgryza, więc musi być w tym coś fajnego. Gdy spotkałam ją pół roku temu w rodzinnym mieście na spacerze z córeczką, zauważyłam, że to przyzwyczajenie nie zniknęło. Co gorsza, teraz jej kilkuletnia córka również to robi.


Wielu osobom wchodzi to w krew bardzo mocno i na bardzo długo. Głównie podczas intensywnego myślenia czy sytuacji stresowych. Tak jakby obryzanie skórek czy paznokci miało w tym jakkolwiek pomóc. Okazuje się że jest to tik nerwowy, z którym warto jak najszybciej się rozstać. Dlaczego?

Zobacz też: Jak zrobić blur effect?


Po pierwsze: Nie jesteś już małą dziewczynką.

Nie możesz podczas biznesowego spotkania wyciągnąć dłoń na stół i nagle obślinić ją w towarzystwie białych kołnierzyków. Dla niektórych może to być nawet odpychające. I co Ci ludzie sobie o Tobie pomyślą?


Po drugie: To dobry pretekst by zrobić hybrydę czy żel.

I mieć z głowy wystające skórki czy pęknięte płytki. Dodatkowo, w salonie możesz nawiązać ciekawe znajomości czy zabrać ze sobą przyjaciółkę na relaks połączony z odrobiną ploteczek.

Polecamy: Klapki - wygodne i modne! 


Po trzecie: Zamień ten nawyk na coś pożytecznego.

Na przykład, zawsze gdy najdzie Cię ochota na obgryzanie paznokci, pomyśl sobie, że to dobry moment na siłownię. Może tam właśnie uda Ci się rozładować napięcie które skłania Cię do robienia czegoś tak niemożliwego.


Po czwarte: Spójrz na swoje paznokcie.

Im dłużej obgryzasz skórki, tym bardziej niszczysz płytkę czy naciągasz sobie skórki, które często nie wytrzymują i krwawią. Widzisz to? Podobno dłonie są na trzecim miejscu w rankingu rzeczy, na które najczęściej zwracają uwagę mężczyźni u kobiety. Skoro nie zachęcasz siebie… to jak masz zachęcić jego do podania Ci dłoni?


Po piąte: Jesteś już dorosła.

I czas skończyć z rzeczami dla dzieci. Powodzenia!


Źródło: EliteDaily

Zdjęcie: Thinkstock


Dodał(a): Anna Guzek , Środa 23.03.2016 (aktualizacja: 2016-03-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×