Spędzasz święta sama? Wykorzystaj to!

Święta Bożego Narodzenia to bardzo trudny czas dla samotnych osób. Jednak wcale nie musi taki być! Zobacz, co możesz zrobić, aby Twoje święta były udane.

samotneswieta.jpg

Wszyscy Twoi znajomi cieszą się ze świąt, a Ty znowu zastanawiasz się, jak spędzić kilka samotnych, świątecznych dni? Chcesz jak najszybciej przeżyć ten czas i wrócić do pracy? Twoje święta wcale nie muszą być smutne. Wystarczy że zmienisz nastawienie i trochę się postarasz! Jak to zrobić?

Przede wszystkim zastanów się, o jakich świętach marzysz. Skoro jesteś sama, możesz pozwolić sobie na spełnienie swoich pragnień. Jeśli chcesz wyjechać na kilkudniową wycieczkę, zrób to. Wybierz wyjątkowe miejsce, w którym nabierzesz dystansu do codziennych spraw. Mimo że ciągle słyszysz, że święta powinny wyglądać tradycyjnie, wcale nie musi tak być. Spędzanie Wigilii w licznym gronie wcale nie jest przymusowe. Świąteczne dni zacznij od tego, co bardzo lubisz, ale na co zazwyczaj nie masz czasu. Odpocznij od codziennych obowiązków i ciesz się z kilku wolnych dni! Przeczytaj książkę, którą od dawna odkładasz na półkę, zrób sobie ulubione śniadanie, weź długą kąpiel. Podczas świąt nic nie musisz- pamiętaj o tym!

Mimo że w święta jesteś sama, postaraj się uczcić te ważne dni. Zacznij kochać samą siebie- ubierz się elegancko i przygotuj pyszne jedzenie. Daj sobie prezent od Świętego Mikołaja. Zobaczysz, że poczujesz się o wiele lepiej! Niewykluczone, że do Twoich drzwi zapuka zagubiony wędrowiec lub dawno niewidziany przyjaciel. Jeśli mimo wszystko bardzo nie lubisz być sama, koniecznie zapoznaj się z ofertą kawiarni i restauracji. W święta, tak jak przez resztę dni w roku, także organizuje się różnego rodzaju koncerty czy spotkania.

Jeżeli chciałabyś spotkać się z dawno niewidzianymi przyjaciółmi czy rodziną i z jakiegoś powodu czekasz na ich znak- przestań to robić. Zamiast tego zdobądź się na odwagę i skontaktuj się z nimi. Nie czekaj bezczynnie na ich pierwszy krok. Wykorzystaj wolny czas na refleksję. Jeśli lubisz być sama, nie powinno być Ci smutno. Jeśli jednak kolejne samotne święta są dla Ciebie udręką, czas zastanowić się, dlaczego tak naprawdę spędzasz je sama? Być może nieświadomie odizolowałaś się od ludzi, którzy kiedyś byli Ci bliscy? Pamiętaj, że aby odnowić więź, często wystarczy zwyczajna rozmowa

Zdjęcie: iStock Dodał(a): Alicja Bartosiak , Niedziela 25.12.2016 (aktualizacja: 2016-12-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×