Śpiąca Królewna

Mój partner jest starszy ode mnie o 23 lata. Od początku związku był moim nauczycielem życia. To on pokazał mi, na czym polega związek, w jaki sposób kobieta powinna kochać mężczyznę, co jest w życiu najważniejsze. Przez 20 wspólnych lat tworzyliśmy naszą twierdzę, odizolowani od świata, rodziny, przyjaciół. Dla niego zrezygnowałam z posiadania dziecka, pracy, rozwijania własnych pasji. Dziś on twierdzi, że niczego się nie nauczyłam, że jest już starym człowiekiem, a ja nie wiem, jak dalej żyć. Czy powinnam od niego odejść? Czy związki z tak dużą różnicą wieku kiedykolwiek się udają?

Śpiąca Królewna


Nie umiem odpowiedzieć na to pytanie. Gdy opowiadałaś mi swoją historię, miałam wrażenie, że żyłaś w więzieniu, ale zrobiłaś to na własne życzenie. To, czy będziecie razem, czy nie, nie jest najważniejsze. Najważniejsze jest to, byś zaczęła uczyć się żyć na własny rachunek.

Na razie jesteś jak Śpiąca Królewna, która obudziła się ze stuletniego snu. Daj sobie czas na powrót do rzeczywistości. Może pierwszy raz od dawna poczułaś, że nie potrzebujesz już nauczyciela, że chcesz sama uczyć się życia. To pierwszy krok, najtrudniejszy, ale i najważniejszy.

Tekst: Ewa Klepacka-Gryz

Przeczytaj również:

Kobieta po przejściach, mężczyzna z przeszłością
Kiedy mężczyzna jest zaborczy


Dodał(a): Michalina Gruszka , Poniedziałek 14.11.2011 (aktualizacja: 2011-11-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
szyszka094
z mojego punktu widzenia to partner tak jakby "zatrzymał cię w rozwoju", bo skoro piszesz że dla niego zrezygnowałaś z tak wielu rzeczy i zarazem bardzo ważnych rzeczy to musiał być ku temu jakiś ważny powód ( wyjazd, przeprowadzka, chęć posiadania cie tylko dla siebie)
Dodano: 2011-12-27 19:51:49 Zgłoś nadużycie
basia4ab
Nie jest regułą, że związek z tak dużą różnicą wieku, jest skazany na niepowodzenie.Różnica wieku 23 lata to jest bardzo duża i ja gdyby mi przyszło wybierać partnera, o takiej różnicy wieku, bardzo bym się zastanowiła, podeszła bym do tego związku z dużym dystansem.Jest to ogromna przepaść między nimi i mimo że tego na początku związku nie zauważamy, to po pewnym czasie, ta różnica wiekowa może nas drażnić wskutek tego związek może się rozpaść.Mężczyzna o takiej różnicy wieku w stosunku do kobiety, jest bardzo dojrzały,potrzebuje stabilizacji życiowej, a kobieta jest jeszcze młoda, chętnie by zabawiła się i stabilizacja życiowa, to dla niej duże słowo.Już nie mówiąc o poglądach życiowych, to duża może być przepaść między nimi.
Dodano: 2011-11-18 11:06:35 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×