Sposoby na sprawne pakowane bagażu

Pakowanie bagażu jest nieodłącznym elementem podróży. Jednak niejednokrotnie mamy z tym problem i ciężko nam się za nie zabrać, nie wiemy co spakować i w jaki sposób. Oto kilka naszych rad, aby następne pakowanie przebiegło ci o wiele sprawniej!

pakowanie.jpg

Rozplanowanie czasowe.

Przede wszystkim nie zostawiaj pakowania na ostatnią chwilę. Im bliżej wyjazdu, tym jest to bardziej stresujące, bo gorączkowo zastanawiasz się, co by tu jeszcze zabrać. Najlepiej spakuj się dzień-dwa przed wyjazdem, ale już wcześniej zastanawiaj się, co byś chciała zabrać, czego potrzebujesz.

Chowanie najcięższych rzeczy.

Niezależnie od tego czy chowasz rzeczy do torby, czy do walizki, buty powinny znaleźć się na samym dnie. Pamiętaj, żeby wcześniej zawinąć je w foliową torebkę, aby uniknąć zabrudzenia ubrań.
Na sam spód powinny też iść szampony czy płyny do soczewek, ze względu na swoją wagę.
Warto jednak przed wyjazdem zaopatrzyć się w specjalne, małe rozmiary wszelkich kosmetyków, które zostały wyprodukowane docelowo na wyjazdy.

Zobacz też: 4 kosmetyki, które zawsze musisz mieć w swojej podróżnej kosmetyczce

Pierwsza warstwa ubrań.

Jako pierwsze, wsadź do walizki ubrania, które prędzej mogą ulec zagnieceniu- kiedy wsadzisz je między dwie inne warstwy, będzie to utrudnione.
Układaj je ciasno, obok siebie, po wcześniejszym zwinięciu w rulon. Taki sposób daje większą gwarancję na to, że wyjmiesz swoje ulubione bluzki w nienagannym stanie, bez potrzeby prasowania.

Kolejna warstwa.

Następnym krokiem jest położenie ubrań złożonych w kostkę- spodnie, spódnice, sukienki. Ułóż je po obu stronach walizki, aby ciężar rozkładał się równomiernie.

Ostatnia warstwa.

Na wierzch połóż ubrania, które są najcięższe, czyli kurtki, grube swetry i marynarki. Tu swoje miejsce znajda także koszule, które wymagają specjalnego, dokładnego złożenia.

Bielizna i kosmetyki.

Na ubranie, połóż spakowane w reklamówkę ręczniki, a następnie, w kolejnej reklamówce, bieliznę. Ręczniki idealnie oddzielą wcześniejsze warstwy od lżejszych rzeczy, które jeszcze zostały do schowania.
Kosmetyczkę włóż w boczną kieszeń walizki. Jednak, gdy nie masz takiej możliwości, bo wzięłaś więcej kosmetyków, niż się spodziewałaś, wciśnij ją z boku walizki, gdzie będą ją amortyzowały wcześniej położone warstwy ubrań.
Fot. Thinkstock
Zobacz też:Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Środa 13.04.2016 (aktualizacja: 2016-04-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×