Sposoby na „trudnych ludzi”

Trudni ludzie to osoby, które m.in. plotkują, krytykują, lekceważą, krzyczą, kłócą się czy wymądrzają. Spotkasz ich wszędzie- w pracy, domu, sklepie, w szkole. Poznaj kilka sposobów na relacje z tymi specyficznymi osobami.

ThinkstockPhotos-474593521.jpg

Ignorowanie

Staraj się nie zwracać uwagi na zachowania, które doprowadzają cię do szaleństwa. Nie reaguj na zaczepki, nie odpowiadaj na złośliwe uwagi i komentarze, pozostań niewzruszona- to idealne rozwiązanie, wtedy „trudna osoba” zrezygnuje.

Przeczekaj

Gdy masz styczność z nerwową osobą, daj sobie przestrzeń i trochę czasu.  Weź kilka oddechów, zanim impulsywnie zareagujesz, pomyśl logicznie, na spokojnie.

Zobacz też: Czy kobiety lubią intelektualistów?

Ograniczenie czasowe

Dobrym sposobem jest ograniczenie czasu, który spędzasz z taką osobą. Nie zatruwaj sobie życia słuchając, jak inni narzekają, obmawiają czy wylewają swoje żale.

Znaj granice

Jeśli znasz osobę, której zachowania po prostu nie możesz tolerować, powiedz jej o tym ze stanowczą prośbą o zmianę. Co prawda, nie możesz zmienić czyjegoś zachowania, ale możesz spróbować wpłynąć na nie. Może będziesz mile zaskoczona.

Foto: Thinkstock
Zobacz też:Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Czwartek 28.04.2016 (aktualizacja: 2016-04-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar