Spraw, by Twój dzień był bardziej produktywny!

Wystarczy odpowiedni zacząć dzień - zobacz jak to zrobić.

ThinkstockPhotos-103802328.jpg

Nadal nie masz własnego schematu na rozpoczęcie dnia? To bardzo źle! Czyżbyś jeszcze nie słyszała, jak bardzo ważna jest rutyna z samego rana? Przyzwyczajenie organizmu do odpowiedniej pory wstawania, jedzenia, generalnie do wykonywania pewnych czynności o określonych porach. A czy wiesz o tym, że wystarczy dobrze zaplanowane 10 minut z rana by łatwiej budzić się do życia i lepiej funkcjonować? To wcale nie wymaga aż takiego dużego nakładu pracy!


Mogłabyś zacząć od planowania, ale w sumie to pomożemy Ci się z tym uporać w prostszy sposób - podamy Ci prosty schemat na podstawie poradnika Hal’a Elroda. Podobno właśnie tak zaczynają dzień wszyscy ludzie nastawieni na sukces.

Zobacz też: Jak być szczęśliwszą w jedną minutę? 


Krok pierwszy: Wypij szklankę wody

Jeśli lubisz, spróbuj z cytryną, najlepiej świeżą i przegotowaną. Zamiast sięgać po włączanie drzemki, sięgnij po szklankę. Ona delikatnie pobudzi Cię do życia i odświeży go po śnie.


Krok drugi: Umyj zęby

Powinnaś być już gotowa by wstać z łóżka. Energicznie umyte zęby pozbawią Cię nieprzyjemnego zapachu i dodadzą nieco poweru, by zacząć nowy dzień z czystym umysłem. Poza tym i tak będziesz musiała to zrobić wcześniej czy później, dlaczego więc nie zacząć wcześniej?


Krok trzeci: Ubierz się

Skoro już wstałaś to zajmij się dobraniem rzeczy odpowiednich na ten dzień. Złota zasada brzmi: gdy już podniosłaś się z łóżka, nigdy nie kładź się z powrotem. Raz, tracisz mnóstwo energii. Aby zaoszczędzić nieco czasu, pamiętaj o przygotowaniu sobie ubrań dzień wcześniej (tak robi np. Barack Obama). Oprócz czasu, pozwolisz sobie w ten sposób również zmniejszyć ilość podejmowanych decyzji w ciągu dnia (podobno im mniej ich podejmujemy, tymn mniej się męczymy).

Polecamy: Jak uwolnić się od lęku przed prowadzeniem samochodu? 


Krok czwarty: Ćwicz ciszę

Pozwól sobie na minutę oddechu z rana. Często tak szybko wstajemy i biegniemy do pracy, że nawet nie zauważamy, jak dzień ucieka nam sprzed nosa. Skoro i tak za chwilę dołączysz do tłumu ludzi idących do swoich biur, upewnij się, że w środku jesteś spokojnym i rozsądnym człowiekiem. 


Krok piąty: Motywuj się

W myślach bądź na głos upewnij samą siebie, że to będzie dobry i udany dzień. Mimo, że czeka Cię mnóstwo czasu, na pewno dasz radę, ponieważ masz w sobie wszystko, co jest niezbędne do osiągnięcia sukcesu. Po kilku sesjach zobaczysz, jak szybko wzrośnie Twoje poczucie własnej wartości.


Krok szósty: Prześledź swój dzień

Zaplanuj odpowiednio przebieg dnia podczas jedzenia śniadania. Przemyśl, co dokładnie jest Ci potrzebne w ciągu dnia, jakie spotkania czy zadania na Ciebie czekają. Przygotuj się na siłownię po pracy czy na spotkanie z koleżankami. Po prostu bąź profesjonalna i przygotowana na wszystko, co zdarzy się tego dnia.


Krok siódmy: Przeczytaj jedną stronę z książki

Równie dobrze oczywiście możesz to zrobić w autobusie, jednak jeśli nie jeździsz do pracy komunikacją miejską, będzie Ci trudniej. Podobno czytanie budzi w Twoim mózgu szare komórki do pracy i rozjaśnia umysł. Warto więc poświęcić te 2 minuty. 

Przeczytaj: Co myślisz o swoim eks? 

Krok ósmy: Zapisz na kartce jak się czujesz dzisiaj

I podpisz datą, po czym wrzuć do słoika odpowiednio do tego przygotowanego. Po pewnym czasie znajdziesz tam odpowiedź na wszystkie pytania odnośnie Twojego samopoczucia - jeśli dręczy Cię praca, znajdziesz potwierdzenie w tych jednozdaniowych odpowiedziach. Jeśli masz problem ze zdrowiem, będziesz miała szansę dostrzec to wcześniej.

Rutyna wcale nie jest taka zła… jeśli jest z góry zaplanowana i służy czemuś większemu. Bo w końcu Ty szukasz sukcesu, czy nie tak?


Źródło: EliteDaily

Zdjęcie: Thinkstock


Dodał(a): Anna Guzek , Czwartek 31.03.2016 (aktualizacja: 2016-03-31)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
wstaję o 5 rano i mam znaleźć czas na czytanie książki??
Dodano: 2016-04-12 20:45:18 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×