Stara przyjaźń rdzewieje

Na studiach pokłóciłam się z najlepszą przyjaciółką z powodu świństwa, które zrobił jej mój chłopak. Z chłopakiem się rozstałam, ale mimo moich nalegań między mną a przyjaciółką już nigdy nie było tak jak dawniej. Minęło 30 lat i przypadkowo dostałam jej numer telefonu. Gdy zadzwoniłam, ucieszyła się. Nawet się umówiłyśmy, ale ona już kilkakrotnie odwoływała termin spotkania. Co mogę zrobić?

Stara przyjaźń rdzewieje


Odpowiedz sobie na pytanie, dlaczego chcesz się spotkać z przyjaciółką sprzed lat. Po to, by dostać od niej rozgrzeszenie za tamtą historię? Przez ten czas obydwie się zmieniłyście i nikt ci nie zagwarantuje, że będziecie miały ochotę na odświeżenie relacji.

Jeśli chcesz jej coś powiedzieć, zrób to przez telefon. Zapytaj też, czy na pewno ma ochotę na spotkanie. Jeśli nie, uszanuj jej decyzję. A jeśli będzie cię przekonywać, że teraz po prostu nie ma czasu, powiedz, że zaczekasz na jej propozycję terminu. Jeśli się spotkacie, nie wracaj pierwsza do przeszłości. Może nie warto rozmawiać o tym, co było.

Może też uda wam się nawiązać nowe relacje. A jeśli nie, to trudno. Z pewnych przyjaźni się wyrasta. To jedna z bolesnych prawd dorosłego życia.

Tekst: Ewa Klepacka-Gryz
Źródło: Oliwia

Przeczytaj również:

Bądź mądrą egoistką
O kobietach z kobietami


Dodał(a): Michalina Gruszka , Piątek 02.12.2011 (aktualizacja: 2011-11-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×