Stare rady na udane małżeństwo dziś się nie sprawdzają?

Wasze babcie radziły Wam jak postępować w małżeństwie aby było ono szczęśliwe? Sprawdźcie, które rady obecnie już się nie sprawdzają. Zgadzacie się?

Stare zasady udanego małżeństwa dziś się nie sprawdzają?

Stare zasady udanego małżeństwa dziś się nie sprawdzają?


Na pewno niejedna z Was słyszała staromodne zasady udanego małżeństwa, które obecnie niekoniecznie muszą się sprawdzać. Musimy wziąć pod uwagę fakt, że ludzie i świat się zmieniają, więc dla niektórych pewne zasady są odpowiednie, a dla innych pewne tradycje już zupełnie nie mają sensu i nie sprzyjają szczęśliwemu małżeństwu. Sprawdźcie rady, które dawniej dawano w celu utrzymania idealnego związku, a obecnie często są łamane.

1. Zawsze śpijcie razem

Decydując się na oddzielne spanie wcale nie skazujecie się na rozwód. Spanie w osobnych łóżkach często wynika np. z faktu chrapania partnera, a to zupełnie naturalne, że ktoś chce po prostu odpocząć, a nie non stop się budzić. Zamiast skupiać się na tym, że być może robicie coś źle, warto postawić na wspólne chwile w ciągu dnia.

2. Zawsze razem spędzajcie wakacje

Czasami wakacje są źródłem inspiracji i wzmacniają miłość, lecz kobiety i mężczyźni często mają różne wizje i charakter, więc czasem jest konieczne oddzielne spędzenie urlopu. Mąż nie musi wysłuchiwać koleżanek żony, ani ta nie musi oglądać meczów. Chęć mienia własnej przestrzeni wcale nie jest zdradą, a po idealnym wypoczynku można jeszcze więcej czerpać ze związku.

3. Miejcie wspólne hobby


Jakby nie było, każdy jest indywidualnością i nikt nie może wymagać od drugiej osoby aby ta miała takie samo hobby czy emocje. Oczywiście wspaniale kiedy macie wspólne pasje, lecz jeżeli jest inaczej, nie trzeba robić z tego afery, tylko zaakceptować siebie nawzajem.

Stare zasady udanego małżeństwa dziś się nie sprawdzają?

Stare zasady udanego małżeństwa dziś się nie sprawdzają?


4. Zawsze mówcie prawdę

Bycie całkowicie szczerym jest praktycznie niemożliwe, co oczywiście nie znaczy, że należy być kłamcą. Niekoniecznie musicie być tak samo zafascynowani nowym elementem stroju, czy fryzury swojego współmałżonka, czego nie trzeba mu non stop powtarzać. To są jedynie małe kłamstwa, które nie wywołują lawiny kłótni, lecz oczywiście nie oznacza to tego, że partnera trzeba okłamywać w ważniejszych sprawach, bo temu mówimy zdecydowane NIE!

5. Szukajcie wrażeń


Każdy lubi raz na jakiś czas sięgnąć po coś nowego, lecz codzienne zmiany i nowe wrażenia nie są wskazane. Do nowości również trzeba się przyzwyczaić, a ich nadmiar może prowadzić do zdenerwowania. Zmiany są potrzebne kiedy związek cierpi na stagnację, lecz nie należy z nimi przesadzać.


6. Unikajcie przyjaciół przeciwnej płci


Mając przyjaciela mężczyznę wcale nie znaczy, że od razu szukamy romansu. Jeżeli mąż jest o niego zazdrosny, warto ich ze sobą zapoznać.


Zgadzacie się, że niektóre staromodne zasady udanego związku obecnie można śmiało łamać?

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 20.11.2014 (aktualizacja: 2014-11-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
'Chec mienia wlasnej przestrzeni' - CHEC POSIADANIA WLASNEJ PRZESTRZENI!!!!

do szkoly chodziliscie?!
Dodano: 2014-11-22 13:30:00 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×