Świetny sposób na lepszą organizację!

Czujesz, że coraz częściej zapominasz o wielu rzeczach? Zobacz, co możesz zrobić w tej sprawie!

ThinkstockPhotos-520124044.jpg

Każdy z nas zna chociaż jedną osobę, która zawsze, ale to zawsze się spóźnia. I chociaż potem następuje litania przepraszająca i mnóstwo wymówek, to jednak porządnie się zastanawiamy przed kolejnym spotkaniem - czy aby na pewno warto tracić czas. Sama czujesz, że trochę ostatnio gorzej u Ciebie z organizacją? Najprostsze rozwiązania są zawsze najlepsze, dlatego weź długopis i zapisz to w jednym miejscu. Jeśli nie lubisz pisać… spróbuj rysowania.

Zobacz też: Jak zorganizować miejsce do pracy? 


Nowe badania, szczegółowo opisane w amerykańskim magazynie “The Quarterly Journal of Experimental Psychology” wykazały, że jesteśmy w stanie lepiej zapamiętać rzeczy narysowane, aniżeli zapisane. Podobno mózg większości z nas potrafi skutecznie ignorować wszystko, co jest zapisane. A nawet wyskakujące powiadomienia w komputerze, telefonie i na ipadzie.

Polecamy: Więcej miejsca w szafie! 


Skąd to się bierze? Aby coś narysować - faktycznie narysować, a nie nabazgrać, trzeba się nieco skupić. Prawda jest też taka, że musisz poświęcić temu trochę uwagi by zapamiętać, co dokładnie oznacza np. talerz i ręka (zakładam, że zmywanie naczyń). Cały ten proces wymaga od Ciebie tak wielu rzeczy do zrobienia i przemyślenia, że z pewnością je zapamiętasz! Innymi słowy, inwestując więcej czasu w planowanie dnia poprzez rysowanie, oszczędzasz go wtedy, gdy po raz kolejny sprawdzasz aplikację czy notes.

Przeczytaj też: Ile kosztuje organizacja wesela? 


A więc - wyrwij się do miasta i kup kilka kredek. Do tego jakiś poręczny zeszyt, w którym będziesz wszystko notować. Co jeszcze na tym zyskasz? Odprężenie! Podobno to bardzo działa nie tylko na dzieci, lecz także na dorosłych.


Źródło: Purewow

Zdjęcie: Thinkstock


Dodał(a): Magda Zdanowska , Środa 18.05.2016 (aktualizacja: 2016-05-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×