Szczęśliwe małżeństwo - 7 prostych, ale bardzo istotnych rad

Każdy chce być szczęśliwy. Czasem wystarczy zrobić bardzo niewiele, by to osiągnąć. Jak myślisz, co pomoże Ci w stworzeniu szczęśliwego małżeństwa?

Szczęśliwe małżeństwo - 7 prostych, ale bardzo istotnych rad

Szczęśliwe małżeństwo - 7 prostych, ale bardzo istotnych rad

Nie istnieje idealna recepta na stworzenie szczęśliwego związku. Często jednak zapominamy o bardzo prostych rzeczach, które w naszych wspólnych relacjach mogą zdziałać cuda. Oto lista kilku ważnych rad, które, choć pozornie wydają się bardzo błahe, z pewnością przyczynią się do tego, by Twój związek był lepszy, a wy szczęśliwsi.

1. Bądźcie realistami

Cóż, każdy z nas jest tylko człowiekiem, nie oczekuj od swojego partnera, że będzie idealny. Nie zawsze domyśli się czego potrzebujesz, nie zawsze zareaguje tak jak tego oczekujesz i nie zawsze będzie najlepszym mężem na świecie. Tak samo jak Ty nie zawsze będziesz idealną żoną. To nic złego, wystarczy jedynie uświadomić sobie ten fakt i zaakceptować go.

2. Oprócz miłości budujcie także wzajemną przyjaźń

Dobrze by było, gdybyście oprócz tego, że się kochacie, mogli także powiedzieć, że się przyjaźnicie. To bardzo ważna relacja. Przyjaciel jest osobą, której potrzebuje każdy, jeśli taka więź staje się podstawą związku, to ma on znacznie większe szanse na długotrwałość. Przyjaźń pomoże wam także stworzyć małżeństwo, które opierać się będzie na partnerstwie i wzajemnym zrozumieniu - w końcu na tym polega ta więź.


3. Starajcie się pozostać sobą

W małżeństwie bardzo istotne jest "my", ale nie może ono istnieć bez "ja". Każde z was musi dbać o swoją osobowość, bo tylko z dwóch wspaniałych, rozwijających się osób, można stworzyć niesamowite "my". Pielęgnujcie zatem to kim jesteście osobno, a to kim jesteście razem będzie jeszcze lepsze i wspanialsze.

4. Spędzajcie czas nie tylko razem, ale także osobno

Podjecie decyzji o małżeństwie jest deklaracją, że chcecie być ze sobą już do końca życia. Musicie więc znaleźć czas, który będzie spędzać osobno. Bycie wszędzie i zawsze razem wcale nie będzie dobre dla waszego związku i dla was. Każdy potrzebuje czasem odpocząć od drugiej osoby i zmienić środowisko. Spędzanie czasu osobno może was do siebie bardziej zbliżyć niż ciągłe przebywanie razem. Po kilku godzinach, które różnie spędzicie, możecie wspólnie usiąść i podzielić się tym co każde z was przeżyło. To będzie ciekawsze niż ciągłe siedzenie razem.

Szczęśliwe małżeństwo - 7 prostych, ale bardzo istotnych rad

Czas jakie spędzacie we dwoje jest bardzo ważny

5. Bądźcie szczerzy każdego dnia

Szczerość jest bardzo podniosłym słowem i zazwyczaj kojarzy się ją z wielkimi wyznaniami. To nie do końca dobre. Szczerość w związku powinna się objawiać w codzienności. Jeśli ktoś jest szczery w rzeczach małych, będzie też uczciwy w wielkich sprawach. Dlatego jeśli denerwuje Cię, że mąż nie myje rano kubka po kawie, powiedz mu to szczerze. I taką samą szczerość przyjmij od niego.

6. Bądźcie dla siebie... mili

 Jakie to proste, a jak często się o tym zapomina. Żyjąc z kimś na co dzień zapominamy o bardzo ważnej rzeczy - by być miłym dla tej osoby. Życzliwość w dzisiejszych czasach jest towarem deficytowym, choć bardzo się jej pożąda. To smutne, że potrafimy się uśmiechnąć do sąsiada, powiedzieć miłe słowo do pani w sklepie, czy ustąpić miejsce w autobusie, a nie stać nas na bycie miłym w stosunku do najbliższej osoby jaką jest mąż czy żona. Pora to zmienić!

7. Nigdy nie przestawajcie okazywać, że wam zależy

Często dzieje się tak, że kiedy związek zostaje przypieczętowany, automatycznie przestajemy się starać. Błąd! To, że małżeństwo stało się faktem, wcale nie oznacza, że można przestać o siebie wzajemnie walczyć. Mąż powinien zdobywać swoją żonę każdego dnia i oczywiście vice versa. Wtedy związek żyje i rozwija się, a wy razem z nim. Chodzenie na randki nie powinno się kończyć wraz z powiedzeniem sobie tego znaczącego "tak". Dobrym sposobem jest ustalić jeden dzień w miesiącu lub nawet w tygodniu, gdzie musicie wspólnie znaleźć czas na to, by spędzić czas razem, tylko we dwoje.

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 10.11.2014 (aktualizacja: 2014-11-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×