Ta kampania przeciw przemocy w rodzinie mocno zapada w pamięć

Przemoc w rodzinie to problem ogólnoświatowy. Amerykańska fundacja No More została wsparta przez Narodową Ligę Futbolową i dzięki tej współpracy powstał film, który zostanie wyemitowany na ekranie w czasie finałów NFL. Czym się wyróżnia ta kampania? Nie zobaczycie w niej krwi, nie usłyszycie krzyków, a jednak zapamiętacie na długo. Zobaczcie.

przemoc w rodzinie

Nie bez przyczyny NFL zaangażowała się w kampanię społeczną przeciw przemocy w rodzinie. To właśnie o jej zawodnikach w ostatnim roku było głośno z powodu ich skłonności do znęcania się nad bliskimi. Filmik, który powstał, zostanie wyemitowany w czasie finałów Narodowej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Reklamodawcy wydają krocie aby znalazło się dla nich miejsce na spotach w czasie tego wydarzenia, tymczasem na rzecz tej kampanii, materiał trafi na ekran bez dodatkowych kosztów. 

Film trwa zaledwie minutę. Został on zainspirowany prawdziwą historią. Keith Weisinger był dyspozytorem policji. Pewnego dnia zadzwoniła do niego kobieta, która chciała zamówić pizzę. Oczywiście na początku przypuszczał, że to tylko żart, jednak po sprawdzeniu w aktach adresu, z którego dzwoniła kobieta, zobaczył, że w tym miejscu były już zgłoszenia o przemocy. Na miejsce wysłał policjanta, który zastał pobitą kobietę oraz jej pijanego chłopaka. Okazało się, że proceder przemocy trwał przez lata. 

Materiał, który wspiera akcję przeciw przemocy nie pokazuje krwi, brutalnych scen. Ukazany został dom, porozrzucane przedmioty, lecz w tle słychać rozmowę pomiędzy kobietą a dyspozytorem i to właśnie najbardziej zaskakuje. 

Rozmowa brzmi mniej więcej tak:

- Chciałabym zamówić pizzę. 
- Dodzwoniła się pani na numer alarmowy 911.
- Tak, dużą, pół z pepperoni, a pół z pieczarkami. 
- Hmmm... czy pani wie, że dodzwoniła się na 911? To numer alarmowy.
- Czy wie pan, ile zajmie dostawa?
- Ok, czy wszystko jest w porządku? Czy coś pani zagraża, czy nie?
- Tak.
- Nie może pani rozmawiać, ponieważ...?
- Tak, tak.
- Czy jest ktoś z panią w pokoju? Proszę powiedzieć tylko "tak" lub "nie".
- Tak. 
- Dobrze, wydaje mi się, że mam w pani okolicy funkcjonariusza. Czy w domu znajduje się broń?
- Nie. 
- Czy może się pani nie rozłączać?
- Nie. Do zobaczenia wkrótce.Zobaczcie ten spot reklamowy w całości:Zobaczcie także: Źródło: MilionKobiet.pl/ Mat. prasowe
Foto: YouTube

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 30.01.2015 (aktualizacja: 2015-01-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×