"Ten jedyny" - czy nadal powinnaś go szukać?

Każda kobieta marzy o tym, by spotkać "tego jedynego". Czy jednak faktycznie powinnyśmy na niego czekać i szukać go? Czy ktoś taki w ogóle istnieje?

"Ten jedyny" - czy nadal powinnaś go szukać?

"Ten jedyny" - czy nadal powinnaś go szukać?

Wiele kobiet skupia się na tym, by znaleźć słynnego "tego jedynego". Poświęcają dużo czasu, energii i myśli na to, by podjąć wszystkie kroki w kierunku poszukiwań. Fakt, że to szukanie czasem nie idzie według nich dobrze, do tego stopnia na nie wpływa, że potrafią tracić już nawet nadzieję na to, że kiedykolwiek uda im się na "tego kogoś" trafić. Czy jednak powinny w ogóle czekać na tego osławionego "jedynego"? Oto jest pytanie...

Często skupiamy się na poszukiwaniach kogoś, kto tak naprawdę nie istnieje. Mnóstwo energii tracimy na umawianie się, sprawdzanie kandydatów, chodzenie w miejsca, gdzie można spotkać kogoś kto mógłby zyskać to sławne miano "tego jedynego". Czy jednak nie skupiamy się za bardzo na niewłaściwych rzeczach?

 

Poszukiwania, poszukiwania... stop!

Szukając partnera - no właśnie, tu najczęściej popełniamy pierwszy błąd. Pragnienie bycia z kimś kogo można kochać i kto pokocha nas, często staje się tak silne, że kobieta potrafi poszukiwaniom podporządkować naprawę dużą część swojego życia. To zdecydowany błąd. Musisz zdać sobie sprawę z jednej podstawowej i naprawdę funkcjonującej rzeczy - przestań szukać.

Spotkanie kogoś to naprawdę kwestia przypadku, dlatego musisz w końcu zdać sobie sprawę i zaakceptować fakt, że jest to poza Twoją kontrolą. Zacznij się cieszyć życiem i przestań w końcu skupiać się na tym, na co nie masz większego wpływu.

Oczywiście, chodzenie na randki może sprawić, że spotkasz kogoś z kim będziesz mogła spędzić resztę życia, ale skupiając się ciągle na tym, by wreszcie kogoś takiego znaleźć, odbierasz sobie całą przyjemność z normalnego poznawania nowych ludzi i zawierania zwyczajnych, ale naprawdę fajnych i ciekawych znajomości. 

czekanie na miłosć 2.jpg

Szukanie "tego jedynego" jest bez sensu, zacznij cieszyć się chwilą

Stale na straży i wciąż w gotowości

Po drugie, ale nie mniej ważne. Kiedy już trafisz na kogoś, kto może stać się jedną z najważniejszych osób w Twoim życiu z pewnością i tak nie będziesz na to gotowa. Tak, brzmi to jak dość kiepski żart, ale to prawda. Ciągłe myślenie, nastawianie się i oczekiwanie jest więc bez sensu. Zajmuje Twój umysł i Twoje serce przez co nie możesz wykorzystać energii, którą masz w sobie na to, by docenić to co masz teraz.

Czekanie i przygotowywanie się na tę chwilę jest po prostu marnowaniem czasu. Nasze życie jest tak przekorne, że choćbyś myślała, że w każdej sekundzie jesteś na to gotowa, los wyłapie ten jeden jedyny moment, kiedy nie będziesz. Musisz się z tym pogodzić, bo nie masz na to żadnego wpływu.

Zobacz też: GDZIE SZUKAĆ MIŁOŚCI SWOJEGO ŻYCIA 

Bajki zostaw Disney'owi

Czas na ostatnią, ale nie mniej ważną kwestię. Może to zabrzmi trochę brutalnie, ale... przestań w końcu wierzyć bajkom z dzieciństwa. Wiele kobiet ma bardzo nieprawdziwy obraz takiej relacji i czeka, jeśli nie na księcia na białym koniu, to przynajmniej na kogoś kto zawsze będzie je rozumiał, dbał i kochał. Zrozum, wszyscy jesteśmy tylko ludźmi i nikt z nas nie jest idealny.

Przestań oczekiwać, że trafisz na kogoś, kto zawsze będzie Cię rozumiał i nigdy nie popełni błędu i nie zrani Cię. Zakończenia typu "i żyli długo i szczęśliwie" musisz w końcu zostawić miedzy zabawkami z dzieciństwa. Oczywiście można być szczęśliwym, można żyć długo w pięknym i udanym związku, ale to nie oznacza, że będzie on idealny. Całe życie każdy z nas pracuje nad swoim charakterem i osobowością. Nie myśl więc, że nagle zjawi się ktoś, kto już nie musi nad niczym pracować i niczego w sobie zmieniać. 

Zobacz także:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Sobota 29.11.2014 (aktualizacja: 2014-11-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×