6 podróży, które każda kobieta powinna odbyć przed śmiercią

Żyje się tylko raz, więc śmiało! Skorzystaj z naszego poradnika i przeżyj jedną z tych zmieniających życie przygód.

iStock-522001766.jpg

To jak cenne są wyjazdy z rodziną i przyjaciółmi wie każdy, ale założę się, że nie wszyscy mają świadomość, że podróże są sprawdzonym wzmacniaczem nastroju, mają korzystny wpływ na karierę oraz są jednym z najskuteczniejszych sposobów na zwiększenie poczucia własnej wartości. Potrzebujesz jeszcze jednego powodu, aby zdecydować się na podróżowanie? Żyje się tylko raz, więc nie warto rezygnować z czegoś, co tak wspaniale wpływa na życie. Bez obaw. To naprawdę możliwe.

Podróż pełna pasji

Kochasz gotować? Wybierz się w podróż do Włoch. Uwielbiasz kwiaty? W takim razie musisz koniecznie zobaczyć pola tulipanów w Holandii! Zaplanuj niezapomnianą podróż, która zaprowadzi Cię do mekki Twojego hobby. Takie doświadczenie otworzy Cię na świat, spowoduje, że będziesz pragnęła rozwijać się dalej oraz utwierdzi w przekonaniu, że to, co robisz, jest wartościowe i słuszne.

Podróż relaksująca

Niech Twoją misją na najbliższe lata stanie się zaprowadzenie siebie w najdalszy zakątek świata, który z powodzeniem oderwie Cię od uporczywych myśli dnia codziennego. Wcale nie chodzi o ucieczkę od własnych problemów, a jedynie odnalezienie siebie i szczerą rozmowę z samą sobą. Wyłącznie miejsce wskazane przez Twojego autopilota, miejsce pozbawione chaosu, jest gwarancją przytulnego zanurzenia się we własnych pragnieniach i tęsknotach.

Podróż solowa

Przynajmniej raz w życiu każda kobieta powinna wyruszyć w samotną podróż. Przygoda bez nadzoru jest gwarancją zwiększenia pewności siebie i zebrania odpowiedniego doświadczenia. Samotna kobieta w podróży też może być bezpieczna! Wystarczy sprawdzić listę najbezpieczniejszych destynacji oraz liczbę aktywności, którą możesz odbyć na scentralizowanym obszarze.

Podróż do korzeni

Odwiedź miejsce, z którego pochodzą Twoi przodkowie. Zbadaj własne korzenie i dowiedz się, kim jesteś. Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Atlancie dowiodły, że dzieci, które wiedzą więcej o historii rodziny, wykazują się większą pewnością siebie oraz lepiej radzą sobie ze stresem. To samo można powiedzieć o dorosłych. Historie rodzinne zapewniają poczucie tożsamości. Porozmawiaj ze swoimi krewnymi, zrób rozeznanie w Internecie, aby wiedzieć dokładnie, gdzie się udać.

Podróż last minute

Niech stanie się Twoim celem choćby raz do roku. Spontaniczna wycieczka za niewielkie pieniądze z dreszczykiem emocji, spowodowanym pakowaniem się na ostatnią chwilę, będzie wspaniałym doświadczeniem. Nie planuj nic więcej! Zobacz, gdzie zabierze Cię ta przygoda.

Wolontariat

W ciągu zaledwie tygodnia możesz wspaniale poszerzyć swoje horyzonty, zbudować poglądy oraz wykorzystać umiejętności. Wszystko to połączone z pomocą innym. Sprawdź, jak możesz się zaangażować.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Poniedziałek 27.02.2017 (aktualizacja: 2017-02-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×