Bądź optymistką - warto!

Niejednokrotnie jest tak, że trudno jest nam myśleć pozytywnie, kiedy wokół stres, problemy, tempo. Jednak podobno ludziom, którzy nie mają czarnych myśli, żyje się o wiele łatwiej i przyjemniej- znika stres, zmienia się nastawienie innych ludzi, wszystko wydaje się dużo bardziej przyjazne. Może zatem pora zmienić swoje nastawienie? Oto 5 naszych rad, jak być optymistką!

optymistka.jpg

1. Od rana miej dobre nastawienie

Wstań kwadrans wcześniej, by na spokojnie wypić kawę i rozplanować swój cały dzień. Unikaj pośpiechu, bo przez to będziesz pełna nerwów. Dobrze jest także wieczorem przygotować wszystkie potrzebne rzeczy do pracy na następny dzień.
Najważniejsze, by początek dnia był spokojny, mądrze rozplanowany- to zapewni Ci dobry humor.

2. Uśmiechaj się

Kiedy się uśmiechasz, automatycznie poprawia Ci się nastrój. Co więcej, zmieniają się rysy twarzy, buzia wydaje się młodsza i jesteś inaczej postrzegana przez otoczenie. Tak niewiele, a zmienia tak dużo! Wystarczy, że na początek dnia uśmiechniesz się do siebie, do lustra, następnie przywitasz uśmiechem swoich sąsiadów, znajomych czy obcych przechodniów.

Warto zobaczyć: 10 rzeczy, które możesz zrobić, żeby poczuć się szczęśliwą

3. Otaczaj się dobrymi ludźmi

Osoby, z którymi spędzasz czas, mają ogromny wpływ na to, w jaki sposób postrzegasz rzeczywistość. Warto mieć przy sobie ludzi, którzy dają Ci energię, motywują do działania, wspierają, zarażają uśmiechem- to dzięki nim chce się żyć, a problemy stają się możliwe do pokonania.

4. Doceniaj chwile

Życie jest tak krótkie, że trzeba wykorzystywać każdą możliwą chwilę i delektować się przeżywanymi momentami. Dlatego doceniaj je i przeżywaj pełniej, żyj pełnią życia i ciesz się, że masz możliwość być w tym miejscu, w  którym jesteś!

5. Nie wyolbrzymiaj porażek

Czasem każdy z nas ma gorszy dzień. Jeśli szef spojrzy się na Ciebie krzywo, to nie oznacza, że planuje Cię zwolnić! Jeśli ktoś trąbi na Ciebie w samochodowym korku, to z pewnością nie dlatego, że jesteś złym kierowcą! Wyluzuj - odetchnij kilka razy i uwierz  w siebie. Koncentruj się na pozytywach!

Fot: Thinkstock

Zobacz też:
Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Środa 15.06.2016 (aktualizacja: 2016-06-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar