To jedno zachowanie mężczyzn denerwuje wszystkie kobiety - jak sobie z nim poradzić?

Jak radzić sobie z męskim zachowaniem, które nam, kobietom, jest zupełnie obce? Poznaj zdanie uznanego terapeuty!

relationship.jpg

Mężczyźni są Marsa, a kobiety z Wenus - to prawda znana nie od dziś. Czy możesz jednak skutecznie poradzić sobie z różnicami w zachowaniu płci przeciwnej, które Cię tak bardzo denerwują?

Okazuje się, że tak, musisz tylko zaakceptować fakt, że niektóre zachowania wynikają po prostu z różnic płci, a nie są celowym, niemiłym działaniem Twojego partnera. Wiele jest takich, irytujących poszczególne kobiety, męskich zachowań, ale to jedno konkretne, niezależnie od szerokości geograficznej, denerwuje nas wszystkie. O co chodzi?   


Mężczyzna w jaskini

To jedno z męskich zachowań opisane już w latach 90. ubiegłego wieku przez amerykańskiego autora bestsellerowych poradników dla kobiet i mężczyzn, który wymyślił zwrot, że "mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus", terapeutę rodzinnego - Johna Gray'a. 

Gray twierdzi, że mężczyźni zostali ukształtowani przez naturę w ten sposób, iż, gdy mają problem lub zmartwienie, po prostu zamykają się z nim w swojej "jaskini" i sami próbują znaleźć wyjście z kłopotliwej sytuacji. Co to oznacza w praktyce? Mężczyźni są wtedy zamyśleni, zamknięci w sobie i niechętni do żadnej interakcji.

Kobiety natomiast często odbierają ten stan jako niepokojący. Zastanawiają się, czy np. ich partner się za coś nie obraził lub nie jest chory. Próbują go też pocieszać i angażować do rozmowy. Według Johna Gray'a to podstawowy błąd, przez który mężczyźni się tylko irytują.

Jak zatem postępować? Autor bestsellerowych poradników radzi, by w takim momencie, choć to dla płci pięknej trudne, zostawić ukochanego w spokoju, pójść na kawę z koleżanką, przeczytać książkę albo obejrzeć serial, a po dłuższej lub krótszej chwili, mężczyzna wróci do "normalności". A jeśli będąc "w jaskini" nie znalazł wyjścia z sytuacji, w której się znalazł, z pewnością podzieli się z Tobą swoim problemem w odpowiednim dla niego momencie. 

Przeczytaj także: Codzienne zachowania kobiet, które irytują mężczyzn

 zdjęcie: Thinkstock 

Zobacz też: 


Dodał(a): Katarzyna Rydz-Korzenecka , Wtorek 10.05.2016 (aktualizacja: 2016-05-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×