To tylko zauroczenie, czy może jednak miłość? Sprawdź

Często ciężko nam określić, czy to, co czujemy do drugiej osoby, to jedynie zauroczenie, czy może już miłość. Nie jesteście pewni? Poznajcie kilka istotnych różnic, które pomogą wam to rozpoznać.

miłość a zauroczenie.jpg

To tylko zauroczenie, czy może jednak miłość? Sprawdź

 

Zauroczenie często mylone jest z miłością. Jedno może oczywiście wynikać z drugiego, ale nie jest to regułą, która zawsze się spełnia. Jest kilka istotnych różnic, które mogą nam pomóc odróżnić zwykłe zauroczenie, od uczucia, które jest znacznie głębsze.

zalety i wady partnera

Kiedy jesteśmy w kimś zakochani i zauroczeni jego wady praktycznie dla nas nie istnieją. Czasem dla pozorów potrafimy znaleźć w drugiej osobie coś co nie do końca nam odpowiada, ale bardzo szybko znajdujemy także usprawiedliwienie dla takiego, a nie innego zachowania partnera. Często zdarza się również tak, że przy zauroczeniu zwyczajnie nie dostrzegamy wad, które mimo wszystko każdy z nas posiada.

Zobacz też: 10 NIEZWYKŁYCH NAUKOWYCH FAKTÓW O MIŁOŚCI 

Kiedy uczucie jest znacznie głębsze nie czujemy potrzeby ignorowania wad, czy usprawiedliwiania ich - wręcz przeciwnie. Po prostu przyjmujemy do siebie ich istnienie, nie negujemy ich, co więcej, potrafimy je zaakceptować. W końcu kocha się przecież "nie z powodu zalet, ale pomimo wad". 

miłość a zauroczenie2.jpg

Zauroczenie to pierwszy krok ku szczęśliwej miłości

 

seks w związku

W fazie zauroczenia seks jest oczywiście cudowny i tak naprawdę mamy ochotę nie wychodzić z łóżka. Często pociąg fizyczny jest tak silny na początku zauroczenia, że myślimy tylko o tym, by znów znaleźć się w gorących i namiętnych objęciach partnera.

Zobacz też: OTO 5 OZNAK, KTÓRE ŚWIADCZĄ O TYM, ŻE SIĘ ZAKOCHAŁAŚ 

Kiedy kogoś kochamy seks nie stanowi centrum, ale jest dopełnieniem wszystkiego. Nie odczuwamy potrzeby, by każdą możliwą okazję wykorzystać do tego, by znaleźć się w sypialni. Wspólne oglądanie filmów, rozmowa, czy zwykłe przebywanie ze sobą daje nam tyle samo radości i szczęścia, co najlepszy seks. To nie oznacza, że pożądanie jest słabsze, po prostu nie tylko jego zaspokojenie daje nam satysfakcję.

 

myślenie sercem

Kiedy jesteśmy zauroczeni zazwyczaj nie myślimy sercem, ulegamy i dajemy się ponieść emocjom, pożądaniu i fascynacji. czujemy silny pociąg do partnera ze względu na jego cechy zewnętrzne lub jakąś cechę charakteru, która nam imponuje. To jednak jest dość powierzchowne i może szybko mijać, tak jak samo zauroczenie.

Zobacz też: MĘŻCZYŹNI ZAKOCHUJĄ SIĘ SZYBCIEJ NIŻ KOBIETY? 

Kiedy w związku rodzi się miłość interesuje nas to, co jest znacznie głębiej. Chcemy wiedzieć, co uszczęśliwia drugą osobę, czego jej brakuje, czego potrzebuje i jak możemy jej pomóc, by czuła się spełniona. Chcemy wiedzieć co kryje się pod tym wszystkim co dostrzec może każdy. Kiedy kogoś kochamy, chcemy stać się częścią tej osoby.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Niedziela 12.07.2015 (aktualizacja: 2015-07-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×