Twoja praca Cię stresuje? Zobacz, jak z tym walczyć!

Na myśl o kolejnym dniu w pracy chce Ci się płakać? Zobacz, jak zarządzać swoimi emocjami!

smutekwazny.jpg

Jeżeli cały czas jesteś zestresowana z powodu swojej pracy, najwyższa pora coś zmienić. Ciągłe nerwy nie tylko Cię paraliżują i sprawiają, że źle wykonujesz powierzone Ci obowiązki. Wpływają one również na Twoje samopoczucie i życie prywatne. Jak przezwyciężyć negatywne emocje, które wpędzają Cię w taki stan? Mamy kilka pomysłów:

Poproś o wsparcie

Jeżeli nie radzisz sobie z zawodowymi obowiązkami, znajdź kogoś, kto pomoże Ci je zrozumieć. Nie traktuj wszystkich współpracowników i szefa jak wrogów- z pewnością zrozumieją Twoje trudności i chętnie Ci pomogą. Pamiętaj, że lepiej przyznać się do błędu czy niewiedzy zanim będzie za późno. Otoczenie z pewnością doceni Twoją szczerość.

Zrób coś, co sprawi, że polubisz swoją pracę

Nie traktuj pracy niczym okrutnego obowiązku. Podejdź do niej na spokojnie i zastanów się, co lubisz w niej najbardziej. Znajdź płaszczyznę, która pozwoli Ci na osobisty, zawodowy rozwój i przede wszystkim... nie odliczaj minut do wyjścia z pracy. Jeśli Twój zawód nie jest jednocześnie Twoim sposobem na życie, może powinnaś zmienić pracę? Na początku taki krok może wydawać się niewykonalny, jednak nigdy nie jest za późno na zmiany.

Wypoczywaj w czasie pracy

Cały dzień spędzasz przy biurku, a po powrocie do domu nie masz siły na nic innego niż bezczynne siedzenie przed telewizorem? Najwyższa pora to zmienić. Rób sobie krótkie przerwy w pracy- wyjdź z biura, wybierz się na króciutki spacer, porozmawiaj z koleżankami z pracy. Staraj się czerpać jak najwięcej radości z małych spraw. 

Planuj wakacje  

Jeżeli zaplanujesz konkretny termin urlopu i będziesz miała na co czekać, Twoja codzienna praca nabierze sensu. Staraj się wyjeżdżać przynajmniej dwa razy w roku- nie musisz za każdym razem jechać na egzotyczne wakacje. Wystarczy mała, weekendowa wycieczka poza miasto. Bardzo ważna dla Twojego zdrowia psychicznego jest zmiana otoczenia. 

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Piątek 22.09.2017 (aktualizacja: 2017-09-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×