Tych rzeczy każda z nas uczy się zbyt późno...

Niektóre błędy trzeba powtórzyć kilkakrotnie, aby wynieść z nich lekcję na resztę życia...

zamyslonakoobieta.jpg

Każdej z nas zdarza się pomyśleć "dlaczego nie wiedziałam o tym wcześniej?". Jak wielu trudnych sytuacji mogłabyś uniknąć, gdybyś w porę nauczyła się pewnych psychologicznych trików dających Ci poczucie ogromnej, wewnętrznej siły? Oto rzeczy, których uczymy się za późno...

1. Granice. Ile razy Twoi znajomi korzystali z tego, że nie umiesz stawiać granic? Chcesz być miła i uczynna dla wszystkich dookoła? To dobrze, jednak zastanów się, czy na pewno nie dajesz się wykorzystywać. Dobrze przemyślane stawianie granic dotyczy także doboru przyjaciół- zastanów się, na ilu z nich tak naprawdę możesz liczyć? Naucz się dbać o swój komfort, zanim będzie za późno.

2. Asertywność. Nie umiesz powiedzieć "nie", kiedy masz na to ochotę? I nie tylko "nie" ale również "tak"? Jak wiele razy zdarzyło Ci się robić coś, na co zupełnie nie miałaś ochoty, tylko po to żeby zadowolić partnera? Pamiętaj, że czasami warto być egoistką.

3. Zmartwienia... Czy każdy problem, który wywoływał u Ciebie stres, faktycznie był tego wart? Jak wiele razy zdarzyło Ci się nie zmrużyć w nocy oczu z powodu stresu? Pomyśl także nad problemami wywoływanymi przez ludzi, którzy tak naprawdę nie są Ci bliscy. Jak często przejmujesz się opinią innych?

4. Odwaga. Im starsze jesteśmy, tym bardziej zdajemy sobie sprawę z tego, że trudno jest wrócić do niewykorzystanych szans. Bardzo często rezygnujemy z własnego rozwoju czy pięknych chwil tylko dlatego, że boimy się nowości. Nie warto!

5. Oszczędzanie. Jak wiele razy przysięgałaś sobie, że w tym miesiącu na pewno uda Ci się zaoszczędzić pieniądze? Przecież mogłabyś zrobić z nimi tyle ciekawych rzeczy... Zastanów się, czy problem z odkładaniem drobnych kwot wynika z braku pieniędzy czy raczej z nieumiejętności rozporządzania nimi. Może czas zacząć rozsądniej podchodzić do każdego zakupu?

6. Kiedyś. Raz na zawsze zapamiętaj, że Twoje "kiedyś", na które uparcie czekasz, dzieje się właśnie teraz. To właśnie teraz możesz wyjechać w wymarzoną podróż czy nareszcie zmienić pracę. Upływający czas w końcu uzmysłowi Ci, że nie warto odkładać marzeń na później. Nie daj się zaskoczyć!

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Środa 04.01.2017 (aktualizacja: 2017-01-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×