W jakim wieku osiągamy stan szczęścia?

Wszyscy w pewnym momencie do tego dojdziemy.

ThinkstockPhotos-101692852.jpg

Istnieje mit, który każe nam wierzyć, że kiedy ustabilizujemy naszą sytuację finansową, dzieci pójdą na studia, a my nareszcie przestaniemy odczuwać ciężar finansowania edukacji swoich podopiecznych, będziemy mogli skupić się na swoich oczekiwaniach względem życia i będziemy bardziej szczęśliwi. Taki okres przychodzi mniej więcej gdy ma się pomiędzy 45 a 50 lat. Z badań wynika jednak, że w nieco niższym wieku udaje nam się zbudować najszczęśliwszy związek - potrzeba nam do tego jedynie 40-stki na karku. Co jeszcze ciekawego możemy dowiedzieć się z tych samych badań?

Zobacz też: Jak być szczęśliwszą w jedną minutę? 


Naukowcy badający ludzki poziom szczęścia w określonych etapach życia, doszli do wniosku, że przeciętny Kowalski może znaleźć szczęście i osiągnąć sukces już w okolicach wieku 30-stego. Badania, które zostały przeprowadzone w Wielkiej Brytanii wykazały również, że kobiety do 23-ciego roku życia potrafią cieszyć się wolnością i byciem singielką. Mężczyźni mają tę zdolność do 25-tego roku życia. W okolicach 30-stki pierwszy raz odczuwamy bardziej dolegliwiej upływ czasu na własnej skórze i podejmujemy starania by bardziej dbać o zdrowie. Z kolei w swojej skórze najpewniej czujemy się po 31-szych urodzinach. Najlepsi w łóżku jesteśmy po 32 roku życia, a najbardziej uczuciowy i najstabilniejszy związek tworzymy po 40-stce.


Podobno, gdy dobiegamy 30-stki mamy bardziej przejrzysty obraz własnych potrzeb i pragnień, jesteśmy bardziej świadomi tego, czego chcemy od życia. I tego, co możemy zaoferować w zamian.

Przeczytaj: Czy jemu chodzi tylko o seks? 


Badaniom poświęcił swoje życie prof. Robert Waldinger z Medycznego Wydziału Harvardu. Jaka jest jednak najważniejsza zasada wyciągnięta z 75-letnich badań? Szczęśliwy związek z wyrozumiałym i czułym partnerem pozwala nam dłużej żyć. Zwyczajnie.Źródło: Independent.co

Zdjęcie: Thinkstock


Dodał(a): Anna Guzek , Czwartek 07.04.2016 (aktualizacja: 2016-04-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×