Wakacyjna miłość: jak ją zachować?

Uwielbiamy letnie romanse! Gdy ciepłe miesiące dobiegają końca, a wakacyjna miłostka trwa i trwa czas zadać sobie pytanie: czy to może być coś więcej? Gdy po urlopie pozostało już tylko wspomnienie, a na myśl o nim Twoje serce nadal bije szybciej, może warto postarać się, by ten związek przetrwał? W miłości początki są najłatwiejsze. Dopiero po czasie wady partnera wychodzą na wierzch i zaczynają się pierwsze spięcia. Oto garść porad, jak dbać o młode uczucie, by nie wygasło przedwcześnie.

Wakacyjna miłość

Wakacyjna miłość

edarling baton.jpg

1. Szczerość

Dlaczego nie mówimy o tym, co nas boli otwarcie?. Głośne wyrażanie swoich pragnień i obaw pozwoli Wam zbudować głębszą relację opartą na wspólnym zaufaniu i szacunku. Nie zamiataj niczego pod dywan! Nierozwiązane problemy potrafią urosnąć do ogromnych rozmiarów... Niepotrzebnie!


2. Uwaga i zainteresowanie

Dowiedz się, co on lubi... i zapamiętaj, co Ci powie. Drobne szczegóły, takie jak ulubiona potrawa, kolor czy rodzaj muzyki mogą okazać się kluczowe w przyszłości – jak czułabyś się, gdyby on zaprosił Cię na sushi po tym, jak parę razy wspominałaś, że nie znosisz ryb? Podtrzymuj kontakt. Jeżeli jest Tobą autentycznie zainteresowany, będzie wniebowzięty, gdy dostanie od Ciebie porannego SMS-a z prostym „Miłego dnia!”. Jeżeli nie odwzajemni tego gestu... Cóż, może to nie jest ten jedyny?


3. Zachowaj swoje sekrety

Kiedy jesteś zakochana, chcesz dzielić się ze swoim wybrankiem wszystkim. Nie warto! On naprawdę nie musi wiedzieć, jak nazywała się Twoja licealna sympatia i jak radzisz sobie z zaparciami. Mniej mów, a więcej słuchaj. Aura tajemniczości służy każdej kobiecie.

Wakacyjna miłość

                                                     Wakacyjna miłość: jak ją zachować?


4. Idź na kompromis

Jeżeli przydarzy Wam się sytuacja, w której Wasze opinie się różnią (prędzej czy później to nastąpi, chociaż możliwe, że teraz nie jesteś sobie w stanie tego wyobrazić!), spokojnie dochodź swojej racji, ale nie bądź agresywna. Często dla dobra relacji warto zgodzić się na... niezgadzanie się. To jest naprawdę w porządku!


5. Nie trać głowy

On jest idealny! Chcesz spędzać z nim cały swój wolny czas, przedstawić go rodzinie i przyjaciołom, planować wspólne wakacje... Hola, hola! To najłatwiejszy sposób, by szybko zniechęcić do siebie mężczyznę. Faceci kochają lekko niedostępne kobiety z charakterem, wprost szaleją za temperamentnymi zołzami! Wszak nie o to chodzi, by złapać króliczka, lecz by gonić go... Rzucając się w jego objęcia wraz z całym bagażem doświadczeń po miesiącu znajomości możesz być pewna, że on nie będzie zainteresowany kontynuowaniem tego romansu. Nie rezygnuj ze swoich pasji, spotkań ze znajomymi i czasu tylko dla siebie. Dzięki temu on zrozumie, że jesteś prawdziwą dziewczyną z klasą... Tym go zaintrygujesz!

Wiebke_Neberich.jpg

Chcesz wiedzieć więcej o wakacyjnej miłości i o tym, jak sprawić, by trwała dłużej? Na nasze pytania odpowiada psycholog portalu randkowego eDarling, dr Wiebke Neberich, doktor psychologii Uniwersytetu Humboldta w Berlinie.

- Dlaczego często zakochujemy się latem?

- Latem jesteśmy bardziej aktywni, częściej wychodzimy z domu, co sprzyja nawiązywaniu nowych znajomości i ... flirtowaniu. Dodatkowo wyższa temperatura wpływa na produkcję zwiększonej ilości hormonów w naszych organizmach. Dzięki temu jesteśmy w lepszym nastroju oraz emanuje od nas mnóstwo pozytywnej energii. To czyni nas bardziej atrakcyjnym w oczach innych osób!

- Czy lato to okazja jedynie na flirt czy też wielką miłość?

- A czy istnieje wielka miłość, która nie zaczęła się od flirtu?

- W jaki sposób można sprawić, by letnia miłość nie zgasła wraz z końcem wakacji?

- Jeżeli nowo rozpoczęty związek jest dla nas ważny, nasz partner na pewno to rozpozna. Warto być szczerym, pokazywać prawdziwe uczucia oraz rozmawiać o swoich wyobrażeniach i planach na przyszłość. Lepiej jednak koncentrować się w rozmowach z partnerem na pozytywnych aspektach związku, niż mówić zbyt wiele o swoich obawach. Dobrze jest także przedstawić swoje szeroko zakrojone plany na najbliższą przyszłość i pokazać drugiej osobie, że jeżeli tylko zechce, może stać się częścią nich.

- Co poradziłaby Pani singlom szukającym miłości, aby udało im się zakochać tego lata?

- Wychodźcie Państwo jak najczęściej z domu, spotykajcie się z przyjaciółmi i przede wszystkim miejcie oczy szeroko otwarte.  Dobrze jest przebywać w miejscach,  które sami szczególnie lubimy lub w których przebywają ludzie dla nas ciekawi i atrakcyjni. Jeżeli natkniemy się na osobę, która nam się spodobała, warto obdarzyć ją szerokim uśmiechem. W ten sposób uda nam się zrobić pierwszy krok w nawiązywaniu nowej znajomości. Miłe gesty w każdej możliwej sytuacji  życia codziennego z pewnością ułatwiają  nam poznanie nowych ludzi. Tak naprawdę każdego dnia mamy wiele możliwości, aby nawiązać flirt! Jeżeli jest się singlem, warto o tym pamiętać i przede wszystkim stosować to w praktyce. Chcąc stworzyć poważny związek, warto również  przenieść poszukiwania partnera do Internetu i tam na profesjonalnych portalach randkowych, takich jak eDarling, szukać swojej drugiej połowy.

Pamiętajmy, że miłość można odnaleźć wszędzie. Życzę wszystkim wielu romantycznych chwil tego lata!”

edarling baner.jpgDodał(a): NW , Poniedziałek 30.07.2012 (aktualizacja: 2012-11-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×