"Wyglądasz obrzydliwie", czyli o tym, jak internauci komentują wygląd

W Internecie jesteśmy anonimowi i łatwo nam wyrażać opinie. Doskonale pokazuje to najnowsze nagranie jednej z blogerek. Sprawdźcie.

"Wyglądasz obrzydliwie", czyli o tym, jak internauci komentują wygląd

Na YouTube możemy oglądać coraz więcej tutoriali, jak wykonać perfekcyjny makijaż, zatuszować niedoskonałości. Jednym z najbardziej popularnych kanałów jest "My Pale Skin", na którym to Em, czyli urodowe guru udziela praktycznych porad pokazując swoją twarz przed i po wykonaniu makijażu.

Zobaczcie także: Hania podpowiada: szybka zmiana makijażu z dziennego na wieczorowy

Jej przygoda z filmikami trwa 3 miesiące, w ciągu których na jej kanale ukazało się wiele komentarzy - zarówno tych pochlebnych, jak i tych mocno nieprzychylnych. Blogerka postanowiła stworzyć z tego nagranie. Pokazuje, jak mocno raniące są opinie osób, kiedy pokazuje swój trądzik, oraz jak się zmieniają, kiedy występuje w pełnym makijażu.

Zobaczcie także: Makijaż w 5 minut wg Hani Knopińskiej-Grzenkowicz

Film niesie za sobą ogromny przekaz - pokazuje, jak łatwo w Internecie napisać komentarz, obrazić kogoś i jak mocno może to wpływać na to, co myślimy o sobie, na naszą samoakceptację.


W Polsce ten filmik skomentowała już np. znana blogerka Szusz, pisząc na swoim Facebooku: Często słyszę komentarze typu : "pokazujesz się publicznie więc mam prawo skomentować i wyrazić swoją opinię", "ja tylko mówię to co widzę", "to jest konstruktywna krytyka" itd. Tak łatwo jest napisać komentarz....

Zobaczcie to nagranie. Może się zastanowicie przed umieszczeniem kolejnego "hejtu":
Zobaczcie także:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: YouTube


Dodał(a): Natalia , Czwartek 02.07.2015 (aktualizacja: 2015-07-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar