Za co kobiety kochają mężczyzn? 8 najważniejszych cech

Każdy z nas jest inny, ale mimo tego są pewne cechy, które doceniane są przez ogół. Jakie zatem są cechy, które kobiety doceniają u mężczyzn najbardziej?

Za co kobiety kochają mężczyzn? 8 najważniejszych cech

Za co kobiety kochają mężczyzn?

Każda z nas dostrzega i ceni w swoim mężczyźnie inne cechy. Można jednak wyznaczyć kilka cech, które wszystkie cenimy u facetów. Co zatem wzbudza zachwyt pań w płci przeciwnej?

1. Opanowanie

Kobiety mają skłonność do bardzo emocjonalnych reakcji. Cóż, takie jesteśmy i nie zawsze możemy nad tym zapanować. Dlatego, gdy mężczyzna potrafi wykazać się opanowaniem w trudnej sytuacji, bardzo rośnie w oczach kobiety. Często widząc jego chłodną reakcję, kobieta sama stara się ostudzić swoje emocje i opanować. Same często nie mamy takiej cechy, więc bardzo cenimy ją u panów.

5.  Stanowczość

Nie chodzi o to, by być upartym, ale stanowczym. To dwie różne rzeczy. Mężczyzna stanowczy nie będzie się upierał przy swoim tylko dlatego, by mieć rację. Stanie się nieugięty tylko w sytuacji, gdy będzie wiedział, że to co chcesz zrobić nie jest dla kobiety dobre i może jej zaszkodzić.

2. Poczucie humoru

Żeby nie było tak poważnie, koniecznie trzeba wspomnieć o poczuciu humoru. O tak, panie bardzo cenią u mężczyzn tę cechę. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że pociąga je to bardziej niż świetny wygląd. Jeśli mężczyzna potrafi rozśmieszyć i rozbawić kobietę, to połowa drogi do jej serca już za nim. Jeżeli za poczuciem humoru idzie także inteligencja to naprawdę panie mogą łatwo stracić głowę.


3. Honor

Dziś cecha ta niestety trochę podupada. Coraz częściej obietnice nie są dotrzymywane, a słowa często pozostają tylko słowami bez pokrycia. Jeśli mężczyzna nie rzuca obietnicami na prawo i lewo, a te, które złoży są zawsze dotrzymane - to bardzo wiele znaczy dla kobiet. To dowód na to, że można na nim polegać, a to bardzo pożądana cecha w dzisiejszym świecie.

4. Chłopięca bezradność

Gdy mężczyzna od czasu do czasu potrzebuje, by się nim zaopiekować, kobieta może wykazać się swoją opiekuńczością. Nasz matczyny instynkt zostaje zaspokojony i czujemy się potrzebne. Zatem mężczyzna nie powinien być zawsze alfą i omegą, osobą, która nigdy nie potrzebuje wsparcia, a jedynie je daje. My też chcemy się od czasu do czasu wykazać się w związku tym, że dbamy o naszego mężczyznę.

Za co kobiety kochają mężczyzn? 8 najważniejszych cech

Kobiety bardzo doceniają u mężczyzn zaradność i racjonalne spojrzenie

6. Racjonalne myślenie

To pewne połączenie wcześniejszych cech. Naturą kobiety jest, że nie zawsze potrafi racjonalnie ocenić sytuację, gdyż zawsze będzie patrzyła, choćby częściowo, przez pryzmat swoich emocji. Jeśli u jej boku jest mężczyzna, który potrafi delikatnie pokazać jej inny punkt widzenia, kobieta z pewnością to doceni. 

7. Obrońca i opiekun

Podstawową potrzebą kobiety jest czuć się bezpiecznie. Jeżeli mężczyzna potrafi jej to zapewnić, może być pewien, że w oczach swojej partnerki jest kimś naprawdę wielkim i wyjątkowym. Oczywiście poczucie bezpieczeństwa nie odnosi się jedynie do tego, by obronić kobietę przed potencjalnym bandytą. To bardziej skomplikowane. Na poczucie bezpieczeństwa kobiety wpływa także stabilizacja życiowa, uczuciowa, czy finansowa. 

8. Pan złota rączka

Choć kobiety świetnie dostosowały się do trudnych warunków współczesnego świata, bardzo cenią obecność kogoś, kto może je wyręczyć w pewnych kwestiach. Opanowanie bardziej skomplikowanych urządzeń technicznych, czy domowych, niestety, najczęściej nie należy do naszych mocnych stron. Oczywiście, jeśli trzeba będzie, poradzimy sobie, ale jeśli w pobliżu jest mężczyzna, który zrobi to lepiej, kobieta z pewnością bardzo doceni jego pomoc.

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Piątek 07.11.2014 (aktualizacja: 2014-11-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×