Zakochałam się w koledze z pracy

Z moim kolegą zza biurka doskonale dogadujemy się na gruncie zawodowym, często spotykamy się po pracy, aby omówić ważne projekty. Pracujemy razem dwa lata. Problem w tym, że ja go kocham, a on nie wykonuje żadnego gestu, by pogłębić naszą znajomość. Czy powinnam zrobić pierwszy krok i powiedzieć mu o swoim uczuciu?

Zakochałam się w koledze z pracy

Zdaniem psychologa: Być może koledze zależy jedynie na kontaktach zawodowych. Skoro od dwóch lat nie zrobił żadnego kroku, trudno uwierzyć, że ma ochotę na bliższą znajomość. Nawet najbardziej nieśmiały mężczyzna, który jest zainteresowany kobietą, daje jej jakieś znaki. To nie muszą być słowa, ale np. drobne gesty zapraszające do bliższego kontaktu. Skoro ta znajomość trwa tak długo, kolega prawdopodobnie się domyśla, że dla ciebie jest ona czymś więcej niż tylko zawodową współpracą. Nie robi żadnego kroku, więc pewnie nie podziela twoich uczuć.

Pogodzenie się z prawdą, że człowiek, którego darzymy uczuciem, nie odwzajemnia go, jest bolesne. Ale do miłości nie można nikogo zmusić. Dlatego zastanów się, czy zależy ci na kontaktach zawodowych z kolegą, czy taka relacja jest dla ciebie zbyt raniąca, bo czujesz coś więcej. Jeśli powiesz mu, że jesteś zakochana, a on nie odwzajemnia twoich uczuć, zapewne będzie cię unikał. Z drugiej strony życie złudzeniami i nadzieją, że może kiedyś on poczuje to samo, jest bardzo trudne. Szczerość i wyznanie swoich uczuć czy powstrzymanie się i akceptacja faktu, że łączą was jedynie relacje zawodowe – decyzję musisz podjąć sama.

Zakochałam się w koledze z pracy

Ewa Klepacka-Gryz
psychologDodał(a): Redakcja , Środa 12.01.2011 (aktualizacja: 2011-07-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×