Zastanawiasz się czy jesteś w szczęśliwym i zdrowym związku? Sprawdź

Czasem warto na chwilę zastanowić się nad relacją w jakiej jesteśmy. Pomoże nam to utwierdzić się w tym, że związek ma przyszłość, lub da nam do myślenia i pozwoli zwrócić uwagę na te aspkety, które mogą być sygnałem na to, że nasz związek niekoniecznie jest taki wspaniały...

udany związek.jpg

Zastanawiasz się czy jesteś w szczęśliwym i zdrowym związku? Sprawdź

Czasem kiedy jesteśmy w związku nie zawsze potrafimy trafnie ocenić, czy nasza relacja jest dobra i szczęśliwa. Zakochani są zazwyczaj zaślepieni swoją miłością i nie potrafią spojrzeć na związek racjonalnie.

Warto więc czasem trochę głębiej zastanowić się, czy związek, w którym aktualnie jesteśmy jest dla nas naprawdę czymś dobry i będzie dawał nam szczęście. Oto kilka punktów, które świadczą o tym, że relacja, która jest między Tobą i Twoim partnerem jest naprawdę dobra.

Zobacz też: CZY MOŻNA BYĆ ZAKOCHANYM W DRUGIEJ OSOBIE PRZEZ CAŁE ŻYCIE? 

Nie jesteście od siebie uzależnieni

Jeśli potraficie zorganizować sobie czas bez siebie, co więcej, nie obrażacie się w momencie, gdyż okaże się, że któreś z was ma już plany na dany wieczór, to drugie nie powinno mieć pretensji. W końcu możecie umówić się na randkę dnia kolejnego, albo jeszcze następnego. Jeżeli jesteście w zdrowej relacji nie będziecie wymagać od siebie wyłączności, ale pozwolicie sobie nawzajem na to, by mieć życie oprócz związku.

Gdy Twój partner jest zły, nie myślisz od razu, że jest to Twoja wina

Czasem jest tak, zwłaszcza na początku związku, że obsesyjnie boimy się zrobić coś nie tak. Kiedy spotykasz się z partnerem i widzisz, że nie jest w dobrym humorze, od razu zakładasz, że coś zrobiłaś nie tak. Nawet kiedy on zaprzecza, Ty i tak twierdzisz inaczej i obwiniasz się o jego zły nastrój. To na pewno nie jest zdrowe podejście, które zapewni wam obojgu szczęście. Jeśli znasz swojego partnera to wiesz, że czasem może mieć zły dzień i nie musi to mieć z Tobą nic wspólnego.

szczęśliwa para2.jpg

Dobre i zdrowe relacje między partnerami to szczęśliwa wspólna przyszłość

Czujesz się swobodnie i możesz powiedzieć co myślisz

W udanej relacji między dwojgiem ludzi bardzo ważna jest szczerość. By była ona możliwa potrzebna jest pewne poczucie swobody wypowiedzi. Jeśli nie krępujesz się wyznać swojemu partnerowi, że coś jest nie tak, czegoś nie lubisz, lub coś Ci się nie podoba, to bardzo dobrze wróży dla waszego związku. Ważne, by w takich sytuacjach czuć się wysłuchanym oraz wiedzieć, że nie będzie się ocenianym, ale potraktowanym poważnie. Jeśli łączy was taka więź, to macie się z czego cieszyć.

 

Głupi błąd nie przekreśla wszystkiego

Jesteśmy ludźmi i każdy z nas popełnia błędy. To ważne, by przy drobnych potknięciach nie stawiać od razu wszystkiego na ostrzu noża. Jeśli między wami jest coś naprawdę wyjątkowego, zwykłe codzienne błędy, które czasem mogą ranić, nie będą budziły w was obawy o to, że przez to wasz związek może się rozpaść.

Zobacz też: JAKIE RZECZY SĄ BARDZIEJ INTYMNE NIŻ SEKS? OTO KILKA Z NICH 

Będąc "my" nie przestajecie być "ja"

Oczywiście, związek wymaga tego, by czasem pójść na kompromis, czy jakoś zgrać się z partnerem, jednak nie polega na tym, by całkowicie mu się podporządkować i zrezygnować z siebie. Szczęśliwa i udana relacja to połączenie dwóch wspaniałych osobowości, które nawzajem się cenią, a nie zwalczają. Jeśli cenicie swoją "inność" to duży plus dla waszego związku. Dbanie o własny rozwój pozwala zbliżyć się do siebie. Jeśli będziecie pielęgnować to kim jesteście, wasz związek będzie naprawdę udany i szczęśliwy. 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 19.01.2015 (aktualizacja: 2015-01-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×