Zatrzymaj szczęście na dłużej!

W życiu piękne są nie tylko chwile! Aż 40% naszego poziomu szczęścia zależy od nas samych. Oto sześć sposobów, dzięki którym sprawisz, że Twoje szczęście będzie trwało jak najdłużej!

Zatrzymaj szczęście na dłużej!

Zatrzymaj szczęście na dłużej!

W ciągu ostatnich 40 lat we wszystkich bogatych krajach świata, w tym także w Polsce , nastąpił dziesięciokrotny wzrost liczby przypadków zachorowań na depresję. W dodatku cierpi na nią coraz więcej młodych ludzi. Jesteśmy coraz bogatsi, lepiej wykształceni, coraz lepiej się odżywiamy i cieszymy większą swobodą, a jednocześnie czujemy się coraz bardziej nieszczęśliwi. Nawet jeśli Tobie ta choroba nie grozi, stosuj się do zaprezentowanych poniżej zasad, a zatrzymasz swoje szczęście na dłużej.

Stawiaj sobie nowe wyzwania! Znajdź swój cel, do którego będziesz dążyć. Wybierz coś co da Ci przyjemność, ale nie będziesz tego robić dla pieniędzy i prestiżu. Podziel swoją drogę do głównego celu na kilka mniejszych etapów. Samo dążenie do osiągania nowych szczytów jest często przyjemniejsze niż ich zdobycie. Cel, który wciąż jest przed Tobą nadaje Twojemu życiu sens i satysfakcję. Zaliczając kolejne etapy wyzwania, które sobie postawiłaś odczuwasz wciąż radość.

Idealnym celem będzie wysiłek fizyczny! Zapisz się na zajęcia z jogi, albo biegaj sama w parku. Sport funduje nam ogromną dawkę szczęścia w postaci endorfin. Zobacz, które z gwiazd lubią sport!

ID galerii:643

Dziękuj za to, co dostajesz. Jeśli ktoś zrobił dla Ciebie coś dobrego, podziękuj. Okazywanie wdzięczności jest bardzo ważne. Przyzwyczailiśmy się, że dobro nam się po prostu należy, przez to nie doceniamy go i nie potrafimy się nim w pełni cieszyć. Dodatkowo dziękując ludziom za coś, wzmacniasz więź między Wami.

Poświęć czas na to, co Ciebie uskrzydla. Zastanów się w jakich okolicznościach czujesz, że chciałabyś żeby czas stanął w miejscu. Pomyśl o tych czynnościach, które wymagają od Ciebie pewnego wysiłku i umiejętności, a nie o łatwych przyjemnościach. Gdy robisz coś, co Cię uskrzydla, całkowicie poświęcasz się temu tu i teraz, nie obawiając się o przyszłość. Odczuwasz przyjemne pobudzenie i radość ze swoich umiejętności, a potem także satysfakcję, że pożytecznie spędziłaś czas.

Spraw sobie owocową przyjemność i skuś się na pyszne ciastko! Przepis na ten wspaniały deser znajdziesz tutaj.

Letnie ciasto z owocami

Letnie ciasto z owocami


Praktykuj optymizm. Traktuj swoje marzenia tak, jakby były już spełnione, to wprawi Cię w bardzo pozytywne myślenie. Uświadomisz sobie, że Twoje marzenia są możliwe.

Dbaj o związki z ludźmi! Pielęgnuj relacje z bliskimi. Spędzaj z nimi jak najwięcej czasu i interesuj się ich sprawami. Bądź otwarta dla otoczenia, możesz się wiele nauczyć od innych osób. Stałe i silne więzi z ludźmi to jedna z fundamentalnych potrzeb. Im masz więcej przyjaciół, tym jesteś szczęśliwsza.

Okazuj życzliwość. Wystarczą małe przejawy życzliwości, byś Ty poczuła się dobrze, a świat na tym skorzystał. Skomplementuj obcą kobietę na ulicy, która ma piękne włosy, pomóż starszej pani wejść do tramwaju, przekaż środki finansowe na cele charytatywne. Najdrobniejsze rzeczy mogą uruchomić efekt domina, pamiętaj, że wysyłane dobro zawsze do Ciebie wraca!

Foto: Thinkstock

Źródło: MilionKobiet.plDodał(a): Martyna Matysiak , Poniedziałek 10.09.2012 (aktualizacja: 2012-09-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
codzienna
Takie ciacho po wysiłku,czemu nie:-)
Dodano: 2012-09-12 14:55:22 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ponoć niezależnie od pogody, stanu konta i obecności (lub nieobecności) w Twoim życiu wspaniałego mężczyzny życie jest piękne…
Szczerze mówiąc, ja sama mam problem z cieszeniem się każdą chwilą…
Ciągły pośpiech, ogrom obowiązków, dążenie do kolejnych celów, odhaczanie kolejnych punktów „do załatwienia” w planie… Co dalej? Przeczytaj tu: http://www.nospinster.com/2012/04/piec-pieknych-chwil.html
Dodano: 2012-09-11 17:47:13 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×