Zdrada kontrolowana - co to takiego?

Zdrada to bardzo szeroki i dość trudny temat. Coraz więcej mówi się jednak o zjawisku jakim jest zdrada kontrolowana... Co to takiego?

zdrada kontrolowana.jpg

Zdrada kontrolowana - co to takiego?

 

Zdrada w związku jest czymś co może zniszczyć całą relację. Wielu ludzi nie wyobraża sobie życia z osobą, która pozwoliła sobie na sypianie z kimś innym. Są też jednak tacy, którzy wprost przeciwnie, wręcz namawiają do zdrady i chcą jej.

Zdrada kontrolowana to zjawisko, którego większość osób nie rozumie, jednak występuje ono w naszym społeczeństwie, a taki otwarty związek to coś o czym coraz częściej nie wstydzimy się mówić. Układ ten ma kilka opcji.

 

Zdradą kontrolowaną można nazwać sytuację, w której jedna z osób wie, że jest zdradzana, ale przystaje na to i nie oczekuje zmiany sytuacji, a akceptuje ją. Bywa też tak, że para wspólnie szuka kochanków, najczęściej innej pary, którą również interesuje taki układ. To zjawisko ma nawet swoją osobną nazwę - swingowanie.

Zobacz też: JAKIE SĄ PIERWSZE OZNAKI ZDRADY?

Powodów do tego, że partnerzy zgadzają się, a czasami wręcz pragną zdrady kontrolowanej jest wiele. Niektórzy wolą pozwolić drugiej osobie sypiać z kimś innym, gdyż boją się, że i tak do tego dojdzie,a w tym wypadku przynajmniej mogą to w pozorny sposób kontrolować. Są też tacy, u których myśl o tym, że druga połówka ma kogoś na boku, wywołuje podniecenie.

Oczywiście bywa tak, że zdrada kontrolowana wymyka się spod kontroli i osoby, które się na to decydują powinny zdawać sobie z tego sprawę. Zanim podejmie się decyzję o takim otwartym związku warto także zastanowić się nad uczuciami partnera. 

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Wtorek 14.04.2015 (aktualizacja: 2015-04-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×