Zdrajca

Jesteśmy małżeństwem od wielu lat i mamy troje dzieci. Cztery lata temu mąż związał się z inną kobietą i ma z nią dziecko. Chociaż deklaruje, że kocha mnie i dzieci, i chce z nami być, dużo czasu poświęca tamtemu dziecku. Boli mnie to, że robi to kosztem naszych synów, ale nie mogę walczyć z dzieckiem, które także potrzebuje ojca. Nie wiem, jak długo to jeszcze wytrzymam.

Zdrajca


Rozumiem twoją trudną sytuację, ale uważam, że zbyt dużo na siebie bierzesz. Nie chcę nikogo oceniać, ale tamta kobieta, która zdecydowała się na dziecko z żonatym mężczyzną, sama powinna ponosić odpowiedzialność za swoją decyzję. Twoje zadanie, to dbanie o dobro swoje i waszych dzieci.

Zadaj sobie pytanie, co czujesz do mężczyzny, który tak naprawdę ma dwie żony. Czy chcesz z nim dalej być, a jeśli tak, to na jakich zasadach. Jeśli rola jednej z żon i jednej z matek jego dzieci nie odpowiada ci, powiedz mu o tym. Poinformuj go też, czego sobie nie życzysz, np. tego, żeby zawsze wybierał tamto dziecko kosztem twoich synów. Fakt, że on chce mieć dwie żony, to jego sprawa, a to, że ty się na to nie godzisz, to twój ruch.

Musisz być tylko pewna, czego chcesz. Jeśli postawisz mu ultimatum, by wybrał jedną z was, może okazać się, że odejdzie. Czy jesteś na to gotowa?

Tekst: Ewa Klepacka-Gryz

Przeczytaj również:

Czym jest zdrada?
Bilans kochanki


Dodał(a): Michalina Gruszka , Środa 30.11.2011 (aktualizacja: 2011-11-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×