Zdziwisz się, jaki wiek naukowcy uznali za odpowiedni, by już więcej nie pokazać się w klubie!

Tym razem specjaliści orzekli, w jakim wieku jesteśmy już za stare na... clubbing!

toooldforclubbingmain1.jpg

Clubbing to obecnie jedna z popularnych form spędzania czasu wolnego wśród młodych ludzi. W klubach szukamy rozrywki, ucieczki od codziennych problemów i rozładowania stresu. I choć mówi się, że klub nie jest raczej miejscem, gdzie powinno szukać się stałego związku, wiele osób wciąż podczas klubowych imprez poznaje swoich partnerów, a nawet współmałżonków. 

Zjawiskiem clubbingu postanowili ostatnio zająć się naukowcy, którzy na zlecenie brytyjskiej sieci sklepów Currys PC World przeprowadzili ankiety wśród 30-latków, pytając o ich preferencje co do spędzania wolnego czasu. Z ankiet wynikło, iż wiek, w którym ludzie stają się już "za starzy" na wychodzenie do klubu to... 37 lat! 

Dlaczego w tym wieku przestajemy chętnie chodzić do klubów? Po pierwsze z lenistwa - nie chce  nam się przygotowywać do wyjścia, zamawiać taksówki, czy szukać osoby, która w czasie, gdy będziemy się bawić, zajmie się np. dzieckiem. 

Po drugie w grę wchodzi również rozwój technologiczny. W dzisiejszych czasach, ludzie zamiast wychodzić do klubu, wolą korzystać z urządzeń elektronicznych dostarczających im rozrywki w domu oraz z Facebooka, by np. w zaciszu swojego mieszkania komunikować się z innymi, przegryzając przy tym smaczne przekąski i pijąc piwo. 

Co sądzisz o tych badaniach? Czy sama odwiedzasz kluby, czy uważasz, że to nie jest rozrywka dla Ciebie? Czekamy na komentarze! 

zdjęcie: iStock  

Zobacz też:


Dodał(a): Katarzyna Rydz-Korzenecka , Sobota 15.07.2017 (aktualizacja: 2017-07-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×